10 BOEREBRULLUFT 1 - ii i—n— Hoi Meense, Wat gut d'n tied toch snel vurbeej wor. Jao 't jaor 1998 bed nog mar en paar daag te gaon. len dit jaor is der wer van alles gebeurd ien ós Luëne. Zoeë zien der hieël wat mojje mar ók nogal wat minder mojje dinge gebeurd. Ien 1998 hebbe weej afscheid motte neeme van veul dierbare meense uut os Lönse gemaenschap. Weej wense alle naobestónde gedurende de fieëstdaag wannier 't gemis wer ekstra naor veure zal komme, veul sterkte toe. Ok wier 1998 gekenmerrikt dur d'n owermatige nerslag. De boere wisse nie hoe ze de aerpel van de plók mosse kriege. Mar ök de dorpsbewoners wiere nie gespaard, 't pompstation deuj der nog is en ekstra schupke baovenop dur ók vanuut de groond de toevoer op verschchillende platse ongevraogd te verhoeëge. 't aergste was 't wel op de Albionstraot waor de gevel van 't huus van Henk Martes de ongekende toevoer nie langer kos verwaerke. Weej hoope ien 1999 mit wat minder exfcreeme situaties van doen te kriege. Vur de gemaenschap stöt der wer van alles vur de deur. Zoeë kunde op 3 jannewarie naor 't verieënigingstreffe ien 't gemaensehapshuus, v^aor de verieëniging van 1998 gekoze zal werre. Op dizzen dag zal ók zeker os aege voetbalclub vertiggewoordigd zien. Dees verieëniging zal en waek latter (op 10 j annewarie) ien de Brink nog enne kier eur baeste beentje veurzette as zeej onder leiding van eure neejje veurzitter Carlo Bongen 't uutkomme van 't Boerebruudspaar 1999 zullen verzörge. Weej wense ollie allemaol urst prettige fieëstdaag toe. En denk der an kom 10 jannewarie allemaol naor de Brink um te zien wie 't neeje Boerebruudspaar 1999 wörfc. Tot dan wor. Names de BBC Theo Voermans

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 11