4. van Midden-Amerika"Mitch" teisterde gebieden waar veel bomen waren gekapt, waardoor hellingen verdwenen in woest kolkende stromingen. En die modderstromen op hun beurt spoelden alles weg wat op hun weg kwam: mensen, huizen, vee en gewassen. Na deze ramp tekent zich de volgende ramp aan door de snel om zich heen grijpende epidemieën, die het gevolg zijn van gebrek aan drinkwater en medicijnen. In het korte bestek van deze brief is het onmogelijk om de omvang van de ramp weer te geven. Ons voorstellingsvermogen kan het niet vatten en onze woorden schieten tekort. Maar wij willen luisteren naar de mensen uit het straatarme Honduras en uit het van de burgeroorlog herstellende Nicaragua, die een beroep doen op de rest van de wereld om te helpen. Dus ook op ons. Diverse landelijke hulpacties zijn inmiddels van start gegaan, maar ook wij willen als gelovige christenen in het bisdom Roermond ons niet onttrekken aan onze plicht om aan de getroffe nen hulp te bieden. Paus Johannes Paulus heeft opgeroepn om een "marathon van solidariteit" te starten, waaraan ook wij willen deelnemen. Vandaar dat ik u vraag om op de eerste zondag van de Advent, 28/29 november, een inzameling te houden om hulp te bieden aan de slachtoffers van de orkaan "Mitch". Zo kunnen we een goed begin maken met deze zo mooie voorbereidingstijd op het feest van Gods mens-geworden liefde; Kerstmis. In deze tijd van het jaar, waarin onderlinge verbondenheid en vrijgevigheid zo'n centrale rol spelen, willen willen wij de kring van mensen die op onze goedheid mogen rekenen uitbreiden met de mensen van Midden-Amerika. In grote dank voor uw deelname aan de "marathon van solidariteit". Aldus de brief van onze bisschopp, Mgr. Frans Wiertz. In het komende weekend houden wij een kerkdeurkollekte voor de slachtoffers van de orkaan "Mitch" in Midden-Amerika. TE KOOP; JONGENSFIETS, tel. 0478- 58 55 43

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 5