3. Brief van onze bisschop Mgr Frans Wiertz Aan allen, die zich zuster en broeder weten van de slachtoffers van de orkaan "Mitch" in Midden-Amerika, Het leek er even op, dat het in 1398 wel genoeg geweest was na de grote overstromingen in China, de vloedgolven in Nieuw- Guinea, de teistering van de orkaan "El Nino". Maar dat alles bleek slechts een opmaat te zijn voor een nog heviger natuur ramp: de orkaan "Mitch". Na een ongekende hoeveelheid neerslag stortte het natuurgeweld zich gedurende de laatste twee dagen van oktober en de dag van Allerheiligen op het armste gedeelte Pastoraatsgroep Leunen in i 337 heeft ue dekenale stuurgroep, dis mesr samenwerking tussen de parochies voorbereidt, een uitgebreide vragenlijst naar de kerkbesturen gestuurd. In Leunen is toen aan een aantal geïnteresseerden gevraagd, deze lijst te bespreken en de beantwoording door het kerkbestuur mee voor te bereiden. Twee avonden lang zijn toen allerlei zaken aan de orde gesteld. Duidelijk is geworden, dat door een tekort aan priesters in de toekomst clustering van parochies noodzakelijk is. Een pastoor zal dan lang niet meer al die taken kunnen verrichten, die we gewend zijn. Parochianen zullen zelf werkzaamheden over moeten nemen. In Leunen is dat inmiddels zichtbaar door de activiteiten van de werkgroep gezinsvieringen en de werkgroep avondwake. In november heeft de 'praatgroep' weer kennis genomen van de conclusies van de dekenale stuurgroep. Ook is verder ingegaan op mogelijke activiteiten in onze eigen parochie. Er blijkt belangstelling te zijn voor een werkgroep kindernevendienst en een werkgroep ziekenbezoek. Er zijn ook al mensen, die zich hebben opgegeven om deze activiteiten mee te organiseren. Om het werk van de verschillende werkgroepen goed te laten verlopen en op elkaar aan te laten sluiten is de Pastoraatsgroep Leunen in het leven geroepen. Hierin zullen alle bestaande en nog te vormen werkgroepen vertegenwoordigd zijn. Voorzitter is de heer H. Bovée en secretaris mevr. A. Reintjes - Jenniskens. Zij doen het coördinerende werk en vormen de schakel tussen kerkbestuur en werkgroepen. Mensen, die meer informatie willen of mee willen denken of werken in onze parochie, zijn van harte welkom Zij worden uitgenodigd, contact op te nemen met mevr. A Reintjes - Jenniskens, Bershof 18, tel. 582221.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 4