Aan alle inwoners van Leunen. 15 Hierbij nodig ik u uit voor het bijwonen van de openbare dorpsraadvergadering welke gehouden wordt op maandag 16 november 1998 om 20.00 uur in gemeen schapshuis De Brink (kleine vergaderzaal). De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1. Opening; 2. Vaststelling van de notulen en actielijst van 19 okto ber 1998; 3. Ingekomen stukken en mededelingen; 4. Verslag diverse afgevaardigden; 5. Rondvraag en 6. Sluiting. St. Maarten Viering. Op het moment dat u deze Ruuper ontvangt, heeft of kunt u nog gaan genieten van de St. Maartenoptocht welke door Leunen gaat. Jaarlijks doen hier bijna alle Leun se basisschoolkinderen aan mee. Het is met name voor de kinderen, een korte, leuke en bovenal toch wel spannende activiteit, waar met name het paard met St. Maarten erop, het lichtgevende lampionnetje, het fakkelvuur, de snoep- zak, het drinken en het uiteindelijke verhaal allemaal hun stukje aan bijdragen. Deze activiteit staat evenwel op losse schroeven, aangezien Scouting Leunen (gezamenlijk met de dorpsraad een jaar of drie geleden de initiatiefnemers) zich heeft teruggetrokken uit de organisatie. De resterende deelnemende (wijk)verenigingen hebben terecht te kennen gegeven, dat zij deze activiteit weliswaar willen behouden voor Leunen, echter deze activiteit niet beschouwen als een kernactiviteit van hun vereniging. Concreet hebben zij bij de dorpsraad aangeklopt en gevraagd of er in Leunen een groep personen is (vereniging of gewoon vrijwilligers, 4 a 5 personen) die bereid is de komende jaren de "be kende kar te trekken". Het gaat dan met name om zaken, welke nu allemaal in het draaiboek vastliggen, uit te voeren (zoals het regelen van St. Maarten en het paard, bestellen snoep en drinken, route doorspreken, melden bij de gemeente ivm het vuur, bekendmaking in de Ruuper etc.). Als dit gerealiseerd kan worden (en waarom zou dat niet kunnen), dan blijven de wijkverenigingen automatisch bij de organisatie betrokken en hebben toegezegd op de dag zelf voor de nodige vrijwilligers te zorgen. Dus wilt u jaarlijks in Leunen kunnen genieten van een St. Maarten Optoch meldt u zich dan bij de dorpsraad aan, zodat er ook in 1999 e.v. jaren zo'n optocht voor de kinderen is. Secretaris Dorpsraad Leunen Guus Reintjes (tel. 583410).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 16