3. van Jezus Christus te gedenken en te vieren in de liturgie. Via Palmzondag» Witte Donderdag en Goede Vrijdag groeien we dan naar het hoogtepunt van Paas-zaterdag en Pasen. Het geheel kan je een diep gevoel geven van Gods betrokkenheid bij je leven» omdat heel ons leven doorweekt is van vreugde, lijden en dood. Die ervaring van Gods nabijheid kan ons gevoelig maken voor een levende hoop op verrijzenis. Een betere garantie voor een zalig Paasfest kun je je nauwelijk, bedenken. Pastor Jan Peeters Met deze Ruuper ontvangt U weer het bekende zakje voor de VASTENAKTIE. De Vasten is een periode om onze solidariteit te tonen met de armen in de Derde Wereld. De dekenaten van Noord Limburg steunen met de opbrengst van deze Vastenaktie twee projekten in Bangladesh, projekten die van de mensen daar zelf zijn en die uitgaan van hun vermogen om hun situatie te verbeteren: 1) Vrouwen oogsten succes met krediet en onderwijs, 2) Volksbibliotheken en onderwijs op maat voor kinderen. Tachtig miljoen mensen in Bangladesh leven onder de absolute armoede grens. Zij bezitten weinig, wonen in slechte huizen en hebben een kwetsbare gezondheid. Ze werken als landarbeider, veehouder of visser, veelal onderbetaald. De oorzaak van hun armoede is de oneerlijke machtsverdeling. De arme bevolking wordt afhankelijk en onwetend gehouden. Dhaka Ahssania Mission voert al dertig jaar lang uitstekende alfabetiseringsprojekten, die aansluiten bij de belevingswereld van de armen. Onderwerpen als: schoon drinkwater, voedselberei ding» kinderarbeid, dagelijkse hygiëne, onderlinge solidariteit en rechten van de landarbeiders komen "spelenderwijs" aan bod in de lesmethode. Men wil nu starten met een programma voor alle leeftijden, waarin in negen maanden tijd de deelnemers leren lezen en schrijvenZo'n cursus van 9 maanden kost per persoon f 27»- Bovendien wil men eenvoudige bibliotheken op zetten om oud en jong geletterd te houden. Ook daar is geld voor nodig.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 4