MEMISA 2. MISDIENAARS: za 19.00 Bas van den Heuvel en Tim Voermans zo 10.00 Jeanne Theunis en Yvonne Theunis Weekbeurten Groep 1. Woensdag en vrijdag geen avondmis. LECTOREN: za 19.00 Lies van Bavel zo 10.00 Goen Reintjes Stichting Memisa Medicus Mundi Medische hulp aan de derde wereld Kerkdeurkollekte 7-8 februari 1998 Hoewel Memisa in de afgelopen jaren met uw hulp veel heeft kunnen doen, blijft het werk van de hulporganisatie nodig. Memisa hoopt daarom ook dit jaar tijdens haar jaarlijkse collecte op uw steun te kunnen rekenen. Dit jaar wordt herdacht dat 50 jaar geleden de VN-verklarlng voor de rechten van de mens werd ondertekendMemisa herdenkt dit feit door het recht op gezondheid, als een van de funda mentele mensenrechten, centraal te stellen. Heel concreet komt dat tot uiting in onze steun aan het Holy Family Hospital in Phalombe, Malawi. Gezondheidszorg moet voor iedereen toegankelijk zijn, ongeacht etnische, religieuze, politieke en sociaal-econo mische verschillen. Daarom zendt Memisa jaarlijks zo'n 150 artsen en ander medisch personeel uit, die hun medische kennis overdra gen aan de lokale bevolking in Afrika, Zuid-AmerikaAzië en Oceanië. Op deze manier krijgt de hulpverlening een structureel karakter. In de praktijk blijkt de gezondheidszorg niet voor iedereen bereikbaar. Memisa wordt in haar ruim zeventig-jarige ervaring in de gezondheidszorg geconfronteerd met de kwetsbare positie van de armen, veelal moeders en kinderen. Menisa-arts Ron Elens, werkzaam in het Holy Family Hospital in Malawi, vertelt dat de inwoners van het gebied rondom Phalombe veel vertrouwen hebben in Memisa. "Missieziekenhuizen hebben" een goede naam. We beschikken vaker dan staatsziekenhuizen over medicijnen en hebben betrokken personeel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 3