10 BOEREBRÜLLUFT Hoi Meense» Ziede gillie ok allemaol goed de fieëstdaag durgekomme? Ut jaor 1997 is alwer (zo goed as) vurbeej. Weej wense ollie dan 6k vest 't allerbaeste en en goeije gezondheid vur Now ut neeje jaor wer göt beginne gaon weej 6s allemaol wer op vastelaovend 1998 richten. Ieder duut dat natuur lik op zien aege menier. De wagebouwers hebbe ut greij wer van stal gebald urn de wages te gaon bouwe. Der zien wer verschillende liedjes geschreve en gerippe- iierd, 12m zondag kans te make op d'n tietel vastelaoves- liedje van de Knëllekes 1998. Be schol hed net enne geweldige kerstmemt achter de rug en zal zeker ök wer de nuëdige andacht an de carnaval gaon besteeje. Verder zien der al enne hoeëp meense bezig um neeje camavlsklier te make. Errne meens den elk jaor veul langer mit de vastelaovend bezig 'is, is de sik (sikretaris) van de camavaisverieëniging Heej mot der vur zörrige dat iederieën vur den 11-11 de uutnuëdiging vur de j aorvergadering gekrege hed. As heej de notule van de laeste naobesprèking van de carnaval uutgeschreve en rondgebraocht hed blieft heej toch ut anspraekpunt van dees verieëniging. As sunne meens nao 18 jaor zet te wille stoppe dan meuge ze den gerust de hëckste onderscheiding gaeve die der te verdiene velt. Weej verwa&dbte dan ok dat ut zondag kei druk göt werre ien d'n Brink. As ge Gerrit, zien vrouw en zien kiender dan en haendje gegaeve hed got dan nie naor huus, mar blief um te zien hoe Wiekverieëniging Luëne Centrum dit jaor 't Boerebruudspaar 1998 göt vurstelle. Want WIE werre dat dit jaor? Kommende zondag tusse vier en vief kunde dat zelluf zien. Tot dan wor Names de BBC Theo Voermans

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 11