"DE GOUDEN KNOL" De hoogste onderscheiding van de Knölleke's" gaat dit seizoen naar: GERRIT VERKOEIJEN Toen de nu bijna 51 jarige Secretaris van "ft Knölleke" aangaf na 18 jaar te willen stoppen., was dat de reden voor het bestuur om de hoogste onderscheiding die zij kent toe te kennen aan haar secretaris Gerrit Verkoeijen. Geboren als oudste zoon in een gezin van 10 kinderen. Waar vader Sjeng en moeder An Beterams vanaf het begin meegegeven hebben om deel te nemen aan het maatschappelijke leven en te helpen waar dat nodig is. Zo kon het dan ook gebeuren datje op heel jonge leeftijd al met de autoped naar Leunen gestuurd werd om wat boodschappen te doen voor Grootmoeder en dat dit uitgroeide tot knechtje van Ome Frans in zijn slachterij. Na de L.T.S. opleiding werd er op 14 jarige leeftijd d'n bouw ingestapt bij de firma J.P.A. Nelissen, als timmerman. Naast de avondopleidingen bleef de grootste hobby de slachterij. In 1969 werd de zaak van ome Frans gekocht en werd de duimstok omgeruild voor het vlees. Begin jaren zeventig werd hij vaste inwoner van Leunen. Tijdens de turbulente groei van het bedrijf werd er in 1975 tijd vrij gemaakt om te trouwen met een knollinneke Annie van Osch. In 1976 en 1978 werden John en Martin geboren. 1980 werd een roerig en drukjaar. Gerrit werd uitgeroepen als Prins Gerrit d'n IV. Hij mocht dat jaar twee B oerebruiloftsparen bekend maken en twee maal werden er twee Gouden Knollen uitgereikt. De carnavalsvereniging kreeg nieuwe uniformen en de 1ste H. Mis was een feit. öp d'n 11 van d'n 11 stopte Piet Beckers als secretaris van de Carnavalsvereniging en voorzitter Lei Jacobs zei tegen Gerrit: "dat is iets voor jou!". Waarop de schoenendoos,.met daarin het héle archief, in zijn handen werd geduwd, en Gerrit was secretaris. Een secretaris die niet kan typen of met een computer overweg kan. Samen met Lam Classens is hij de oprichter van de liedjesmiddag, wat niet meer uit Leunen weg te denken is. CARNAVALSVERENIGING tw •-ÏEUNEI

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 18