13 Dit is alwer de leste Ruuper van 1997. Wat got dsn tied toch gauw vurbeej wor. Jao d*r is 't afgeloeëpe jaor wer vanalles gebeurd ien Luëne. Wat meej t leste jaor wel is opgevalle zien al die Heeste ien en tent. Want iederieën den wat te v.iere lied den zet d'r toch efkes en tentje achter ut huus ner. Soms en klaen partytentje vur en familiefeesje of en an dere Mer en iets grotere vur en open huus. Ge lied 6k ut grotere waerk, zdas de tent mit t straote- toemooi of en tentje tigge de régen of de zon beej de zönnnerfieëste of de fïeëste van de buurtveriënigingen. Mar dat alles is nog nik vergeleke beej de tenten beej Pietje Hèze ien de wei. Beej ut jubileeum van de paerde- en ponnyclub stoond dor ök zun groeëte tent en nog gen waek latter de tent vur Fieëste wie de Bieëste. Gk beej Christen Han drie stoond ien september zöas elk jaor wer de tent van de immekfieëste. Nog gèn twieë waeke geleeje stoond dor op dezelfde plats al w er zon groeëte tent. Now was die speciaal opgebouwd vur Pietje en Henny Tiesse, die dor en feestje te viere han. Now is 't jaor wer host vurbeej en de urste volle tent ien 't neeje jaor verwaachte weej op 4 jannewarie 1998 ien de Brink. Dan is daor nie aliieën 't neeje carnavalsliedje 1998 te beluustere. Ok werd daor dan umstreeks halluf vief 't neeje Boerebruudspaar an 't Lönse vollek geprissentierd. Wiekverieëniging Luëne Centrum, die dit jaor de organisa- sie van 't uutkomme op zich hed genoome zal daor zeker iets moijs en aparts van make. Dus kom 4 jannewarie allemaol kieke wie 't neeje bruudspaar en 't beejbehurende gezelschap gaon werre. Weej hope dat gillie allemaol enne sfeervolle Kerst hed of hed gehad en wen se 6llie al vest 't allerbeste vur 1998. boerebrulluft Names de BBC Theo Voermans LUËNE 19 88

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 14