2 OVERLEDEN: Op 1 juli 1997 overleed in de leeftijd van 88 jaar Marie Claessens-WillemsSchuttersveld Venray, voorheen gewoond hebbende op de Scheiweg in Leunen. Na een plechtige Uitvaartdienst op 5 juli 1997 in in onze parochiekerk legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen MEDEDELING: Het kan voorkomen, dat er in de komende vakantie periode niet altijd misdienaars aanwezig zijn. Wij vragen daarvoor begrip. Bij afwezigheid van de pastoor kan men voor dringende aangelegenheden altijd kontakt opnemen met Mevrouw Annie Reintjes, Bershof 18, telefoon; 58 22 21. BRIEF VAN ONZE BISSCHOP n.a.v. DE VARKENSPEST. "Wij hielden het voor onmogelijk dat in onze moderne tijd nog pest 2ou kunnen uitbreken, met alle daaraan verbonden bedreigingen. Toch slaat nu ook in Limburg - evenals in Noord-Brabant en aangrenzend Belgie - de varkenspest in stijgende mate toe onduidelijk in haar oorsprong en onduidelijk hoe en wanneer te bedwingen. Tientallen veehouders en huii ■*- vaak jonge gezinnen zijn reeds slachtoffers, en ondanks preventieve maatregelen worden steeds meer mensen door de varkenspest bedreigd. Hun bestaanszekerheid staat op het spel en zij zijn onzeker, wanneer de ramp voorbij zal zijn. Als bisschop wil ik aan alle slachtoffers en alle bedreigde mensen laten weten, dat ik van harte met hun meeleef. Door de pest raken mensen en hun gezinnen in een isolement. Daarom vraag ik aan mensen in hun omgeving en in de parochies om - waar zij kunnen - dat isolement te helpen doorbreken. Ongetwijfeld zal er discussie nodig zijn over hoe het straks verder moet in de bedrijfstak, maar het lijkt mij niet rechtvaardig om mensen nu al met die discussie extra te belasten. Ik wens over heden en organisaties, die verantwoordelijk zijn voor de aanpak en bestrijding van de pest, veel wijsheid. Ik pleit ervoor dat bij alle te nemen maatregelen de mens centraal wordt gesteld, en het dierenleed naar vermogen wordt beperkt. Graag wil ik met alle gelovige mensen in Limburg ook bidden om sterkte voor alle slachtoffers. Mogen geloof en Godsvertrouwen hun kracht geven om weerbaar te zijn en verantwoordelijk. Aan alle parochies in Limburg vraag ik om zo,eensgezindte willen bidden.'1 Mgr. Frans Wiertz -v

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 3