Aan alle inwoners van Leunen 4 Jarenlang keek bij uit over de Smt-Catharmastraat en Apolloniastraat, door sloop moest hij echter het veld ruimen. Over wie we het hebben?? Isidorus natuurlijk, de patroonheilige van de boeren. Dit beeldje is oh zo belangrijk voor de Leunse gemeenschap aangezien het gemaakt is door de Leunse kunstenaar 'Gusseti Wie'. Daarom zijn we als dorpsraad blij en trots, dat we Isidorus, na de sloop van het gebouw, hebben kunnen redden, kunnen laten restaureren en dus kunnen behouden voor de Leunse gemeenschap. Nu enkele jaren later hebben we eindelijk een zeer geschikte locatie gevonden om dit beeldje neer te kunnen zetten zodat iedereen het weer kan zien. Aanstaande vrijdagmiddag 4 april (de dag van de patroonheilige zelf) om 13.30 uur is het zover, dan zal met een feestelijke tintje het Isidorus-beeldje in bruikleen geplaatst worden bij de Boerenbond aan de Zuivelweg. Secretaris dorpsraad Leunen Guus Reintjes. Böiiateurs-aktie Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide In de week van 8 t/m 15 april a.s. zal een van de leden van onze Harmonie bij u aan de deur komen in verband mei onze jaarlijkse donatcurs-aklle. De laatste jaren hebben we een enorme aanloop van jeugdige leden, die allemaal voorzien moeten worden van een instrument. Deze nieuwe leden zorgen ervoor dat onze vereniging gezond blijft. Zo konden we in het af gelopen jaar zelfs een tweede jeugdharmonie oprichten. Natuurlijk hebben onze leden een hobby aan het maken van muziek, maar u weet ongetwijfeld dat veel van onze aktiviteiten in het belang van de ge meenschap plaatsvinden. Net als andere jaren doen wij daarom ook dit jaar weer een beroep op U, voor een bijdrage aan de kas van onze verenging. Hartelijk dank alvast voor uw bijdrage Bestuur en Leden van Harmonie St. Catharina Leunen - Veulen - Heide Wie meer achtergrond-informatie over dit beeldje wil hebben: In de Peel en Maas van afgelopen week stond een zeer uitgebreid artikel over dit voor Leunen zo belangrijke beeldje. Vertier is er ook over geschreven in het jubileum-boek van dc Rabobank "Terug in de tijd (blz 165).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 5