20 Gratis plaatmateriaal bij beplantin gsprojeet in Veulen De Milieuwerkgroep LLTB heeft een erfbeplantingsproject opgezet. Hierbij wordt samengewerkt met de gemeente Venray en de dorpsraad, dinsdag 4 maart is in zaai 't Veule een voorlichtingsbijeenkomst geweest. Ongeveer veertig bewoners van het buitengebied toonden belangstelling. Het doel van het project is om op zoveel mogelijk erven van bedijven en particulieren in het buitengebied van de gemeente Veulen een erf aanplant aan te leggen of uit te breiden. Het aanleggen van een juiste beplanting verhoogt de natuurwaarden van het gebied en de herkenbaarheid van het erf in het landschap. Dit komt het imago van de agrarische sector ten goede. Om de deelname te stimuleren wordt het plantgoed onder bepaalde voorwaarden kosteloos ter beschikking gesteld. Zo moet een landschaps architect in overleg met de deelnemers een beplantingsplan opstellen. Dit plan dient als subsidieaanvraag. In het project wordt het plantgoed gezaxnelijk ingekocht. In het najaar zijn de planten op een adres in het gebied af te halen. Vervolgens kan iedereen starten met het aanleggen. De kosten voor de deelnemers bestaan alleen uit de aanlegkosten. Het opstellen van de plannen en het inkopen van de planten worden door het project gefinancieerd. De deelnemer is wel verplicht om de beplanting een aantal jaar in stand te houden. Hierbij moet de opmerking worden gemaakt dat de beplanting nooit bedrijfsontwikkeling in de weg kan staan. Dit project is in eerste instantie opgezet voor het dorp Veulen. De milieuwerkgroep wil belangstellenden uit de overige dorpen de mogelijk heid bieden om aan het project deel te nemen, U kunt zich tot 20 maart melden bij mw, Geurts-Slangen, Veulensewaterweg 22, Veulen, 0478 541592. U kunt ook informatie inwinnen bij het Agrarisch Projectbureau LLTB 0475-381777 (Arend Jan Cupenis). Te huur In de Huiskrant van zaterdag 8 maart 1997 zal de advertentie van de bin nenkort voor verhuur vrijkomende bejaardenwoning Vullingsstraat 33 te Leunen geplaatst worden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 21