3. Op deze beroepsschool wordt naast theorie veel aandacht besteed aan praktische trainingen op het gebied van lanbouw, timmeren, metselen, koken, spinnen, weven en naaien. 2. een projekt voor boomkwekerijen voor herbebossing door boerengemeenschappen in Bongo in het uiterte noorden van Ghana in de uitlopers van de Sahel in een dichtbevolkt gebied met een moeilijk klimaat,in de lange droge periode van het jaar kan de temperatuur oplopen tot 40 graden met alle gevolgen voor de verbouwing van voedsel. Bovendien is de bodem door jarenlang intensief gebruik sterk verarmd. Er worden veel te veel bomen gekapt waardoor de bodem erodeert. Men maakt nog veel gebruik van het platbranden van stukken grond om het zo gemakkelijker te kunnen ontginnen en voedsel te verbouwen. Dat kost veel bomen. Bovendien koken de mensen op hout. De erosie ten gevolge van houtkap moet gestopt worden. Er moeten weer bomen geplant worden en er moet voorzichtiger met de bodem worden omgegaan. Vandaar dat de Vastenaktie dit noodzakelijke herbebossingsprojekt wil steunen. 3. een prpjekt voor kredietverlening en scholing voor vrouwen groepen. In de Ghanese maatschappij spelen vrouwen traditioneel een ondergeschikte rol. Bijdragen van vrouwen worden nauwelijks gewaardeerd, terwijl juist zij het zijn, die zorg dragen voor de voedselproduktie en het gezin. De meeste vrouwen kunnen geen krediet krijgen en hebben geen eigen inkomen. Daardoor kunnen ze hun sociale en economische positie niet verbeteren. Dat alles heeft te maken met gebrek aan kennis. Met name onder de vrouwen is het analfabetisme erg hoog. Vrouwen zijn daardoor noodgedwongen afhankelijk van mannen. Meer zelfstandigheid vraagt om geld en een systematisch en duurzaam programma om aan de behoeften van vrouwen tegemoet te komen. De Vastenaktie wil ook dit projekt steunen, omdat dit programma een belangrijke bijdrage levert aan verandering van de maatschappelijke situatie van vrouwen in Ghana. Over het inzamelen van geld voor deze Vastenaktie komen we nog terug in de volgende Ruupers tijdens deze Vastentijd. GEVONDENIn het nieuwe gedeelte van onze kerk is een sleutel gevonden, merk "Lips", Deze kan afgehaald worden op de pastorie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 4