Vastenavond 1997 Komend weekeinde staan ook in ons eigen Knollenland de vastenavond- dagen weer voor de deur. We gaan dan allemaal veel plezier maken en de vastenavondsoptocht zal daar flink aan mee helpen. De optocht wordt opgesteld tussen de Gussenstraat en de Boodenstraat en we gaan verder in de St.Apollonia- straat zover als we die nodig hebben. Het opstellen begint om 13.30 en om 14.11 uur is iedereen met alles klaar dan vertrekken we. We kunnen de kleine kinderen niet te lang laten staan koukleumen in de straten. De mensen die vinden dat ze met de auto naar de Steeg moeten of juist andersom, kunnen dan door de Boodenstraat en de vuilingsstraat hun doel bereiken. Dan hoeft er na 13.30 u. niemand meer door de opstelstraten te rijden. Dat is veel te gevaarlijk. Wat zich op moet stellen in de StApolloniastra&t kan inrijden vanaf 't cafe van P.Martens. De optocht trekt richting Steegsepeelweg, draait linksaf de Vullingsstraat in en gaat dan verder door de Boodenstraat de StCatharinastraat, daar links en dan door de Gussenstraat op de Albionstraat rechts en bij 't transformaat rechts de St. Catharinastraat in, en verder door de St.Apolloniastraat en 't Kapellerpad gaan we naar 't plein bij 't Knollenhuus, waar de optocht wordt ontbonden. De leider of leidster van 'n groep of wagen kan vanaf 13.30 u. het nummerplaatje en het deelnemersformulier afhalen bij huisnummer 13 in de StCatharinastraat bij de optochtcommissie en dus niet bij de familie die daar woont. Dit nummerplaatje moet tijdens de optocht zichtbaar meegedragen worden. De volgorde van de optocht hangt zaterdagmiddag op veel plaatsen in Leunen tegen palen, bomen en achter ruiten van cafe's en winkels. Aan mensen die langs de route wonen, verzoekt de optocht commissie om geen zuto's in die route te (laten)parkeren tussen 13,30 en 15.30 u. Een deuk of kras hebt u zomaar te pakken en 'n ongeluk is gauw gebeurd en dan is de lol er vanaf. Laat uw plezier ook niet bederven door te veel alcohol, dat mag u in de optocht helemaal niet meenemen onderweg. Maak veel schik en lol maar hou 't verstand in de bol. Op veel plaatsen ziet men gevelversieringen, raamversieringen en nog vele andere soorten versieringen meer langs de straten. Dat is mooi om te zien vooral in de optochtroute en 't is ook 'n pleziering aanzien. Kom allemaal op tijd dan kunnen we ook op tijd vertrekken want de prins heeft het nog erg druk. Het bekend maken van de prijzen is na de optocht bij P.Martens in de zaal. In 't hoekje naast de deur aan de Albionstraat krijgt u uw optochts- hermneringen als u het deelnemersformulier inlevert samen met het nummerplaatje. Dus geen auto's in de route vanaf 13.30u, geen alcohol in de optocht dat mag perse niet, als 't even kan huisversiering en allemaal op tijd komen en niet vergeten allemaal veel schik en goed weer toegewenst door de optochtcommissie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 7