3. Ruim 35 jaar geleden kwam de eerste Nederlandse arts in het district Morogoro. In dit gebied van 200 vierkante kilometer net ten noordwesten van de hoofdstad Dar Es Salaam wonen 1 miljoen mensen. Samen met onze partner, het bisdom Morogoro, werkt Memisa aan de opbouw en verdere uitbouw van de gezondheids zorg. Naast de twee ziekenhuizen in Turiani en Mikumi en de 20 gezondheidsposten is een uitgebreid basisprogramma in de dorpen opgezet. Tientallen vroedvrouwen en dorpsgezondheids werkers zijn opgeleid en voeren dagelijks hun praktijk uit. Zo werden met hulp van deze vroedvrouwen in 1995 meer dan 1000 kinderen thuis ter wereld gebracht. Voor de moeders is een voorlichtingsprogramma ontwikkeld waarin verteld wordt hoe zij het best voor hun kind kunnen zorgen. Daarnaast wordt de bevolking op grote schaal gevaccineerd. Veel energie wordt gegeven aan de opleiding van lokale artsen, verpleegkundigen en andere stafleden. Door hun inzet is het mogelijk het omvangrijke programma succesvol te draalen en'uit breiden. Memisa blijft ook de komende jaren actief in het district Morogoro. Samen met onze lokale partner worden nieuwe initia tieven genomen. En de Memisa-aanpak wordt inmiddels ook toegepast in andere delen van Tanzania. U kunt het komende weekend het werk van MEMISA steunen door uw bijdrage aan de kerkdeurkollektè. Daarvoor staan achter in de kerk de offerkisten klaar. Ook kunt U uw bijdrage overmaken op giro 5657 t.n.v. Memisa te Rotterdam. Giro 5657 Rotterdam

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 4