3. Toch zijn er nog parochianen, vooral jongeren, die er tot nu toe nog niet voor "getekend" hebben om mee te doen aan deze jaar- lijkse kerkbijdrage. Misschien door onwetendheid of gewoon niet aan gedacht en daarom uitgesteld; misschien omdat zij zich (nog) niet zo kerkbetrokken voelen, maar het toch wel fijn vinden, dat hun kinderen gedoopt worden, hun eerste communie mogen doen of gevormd worden; dat zij katechese krijgen op school en dat er van tjjd tot tijd gezinsvieringen zijn in onze kerk. Daar wordt allemaal heel veel tijd in geïnvesteerd, ook door vrijwilligers en vrijwilligsters. Nu is het zo, dat je aan pastorale aangelegenheden niet zomaar een "prijskaartje" kunt hangen, want pastoraatswerk, in welke vorm dan ook, moet toegankelijk zijn voor iedereen; het gaat daarbij immers om het in praktijk brengen van de boodschap van Christus, die mensen heeft geleerd aandacht en zorg voor elkaar te hebben. Toch moeten wij als parochie kosten maken: personele kosten, kosten voor onderhoud van gebouwen,voor verwarming en verlichting, verzekeringen, allerlei premies, enz.Een kerk onderhouden en en het parochiewerk te laten draaien kost nu eenmaal meer dan menigeen denkt. Gelukkig dat de kerkbijdrage in 1996 niet is achteruitgegaan. Toch hopen wij van harte, dat in 1997 meer mensen zullen "tekenen" Yoor hun jaarlijkse kerkbijdrage in solidariteit met hen, die dit al jaren doen. Het geld, dat bijeengebracht wordt, helpt ons als Kerbestuur om de parochie draaiende te houden en onze geloofs gemeenschap op te bouwen als Kerk van Christus. U kunt uw KERKBIJDRAGE voldoen op de volgende manieren: - via Bank op nummer 1281.02292 of Giro nummer 10 38 047 t.n.v. Parochie H. Catharina, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen; - via gesloten envelop met naam en adres deponeren in de daarvoor bestemde offerkisten in onze kerk of afgeven op de pastorie. Uw kerkbijdrage kan voor de inkomstenbelasting onder de aftrek post "giften" vallen. Het totaal van uw giften moet dan meer dan 1% van uw onzuiver inkomen en tenminste 120,- bedragen. Wat daarboven uitgaat is aftrekbaar tot maximaal 10 van uw onzuiver inkomen. Het Kerkbestuur. !tc TöCEN e&VqöR

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 4