9 Hoi Meense, Hebbe gillie 't ök allemaol gezien of gehuurd Jao afgeloeëpe zaoterdag stoond daor tim elluf minute vair eïluf iend d'n aavend en moj bluumke op 't podium van lt gemaemchapshuusEn uut dat bltmmke kwaam d'n neeje Prins ower 't Lunse Knolleriek 1997. Jao ien enne kier stoond daor Theo van Frietje zien Sjeng en Gussen Diena as Prins Theo mii efkes latter newe zich Judith van Piërre van de Smid en van Bep van Wismans Sef. Dees twieë meense stoomde op 5 jannewarie ok al op 't podium, mar toen ien de hoedanigheid van Elders van D'n Bruudegom van de Boerebrtdluft 1997, Jao Barry mos achter d'n tap wel efkes slikke toen heej zaag dat zien onechte Elders daor stoonde. Ut was vur urn en 't hieëie gezelschap ondanks dat Theo wel dukker genoemd was as mogelijke opvolger van Prins Geert toch en komplete verrassing. Heej koe niks anders doen dan Theo en Judith felicitiere en zal dan verder as weeskiendje dees waek nog op zuuk gaon nor geschikte stiefelders, die um op camavalsdinsdag beej wille staon as heej ien dh onecht verboonde göt werre mit Louke. Of dit göt lukke now de aspirant elders veuraf wieëte wat vur enne zoeën zeej meuge adoptiere zulle weej èllie zo gauw mogelijk laote wieëte. Vurrurst wille weej Theo en Judith van harte felicitiere. Weej zien d'r van aovertuugd dat weej mit dizze Prins wer enne te gekke eamaval gaon kriege en hope öllie dan ok allemaol ien 't kaollehuus te begroete mit d'n camfval en ien t biezonder mit de boerebrulluft. BOEREBRULLUFT Marnes de BBC Theo Voemans LÜÈNE 1997

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1997 | | pagina 10