Wat is't kald de léste daag wor. Hedde gillie ok allemaol beej de werme kachel onder d'n kerstboeëm gezaete Jao now weej d'n kortste dag gehad hebbe is de winter ok echt begonne. Wel is 't moij um overal die lichtjes ien de buëm te zien hange. Mar now weej d'n kerst alwer host of hieël gehad hebbe richte weej os natuurluk hieëlemaol op de j aorswisseling. Wat zal der wer gefieëst en geknald werre van aid op neej. En natuurluk gefde mekaar 6k allemaol en haendje of en kusje um mekaar 't baeste vur 't neeje jaor te wense. En trefte mekaar nie thuus, beej Pietje Martes of d'n Herberg, op 1 jannewarie kom dan gewoeën op zondag 5 jannewarie nor d'n Brink um mekaar daor asnog't baeste te wense. Teves kunde daor dan d'n winnaar(s) van 't neej carnavalsliedje 1997 felicitiere. Verder kunde daor «Tan Kuenen felicitiere mit ziene welverdiende golden knol den heej daor uutgereikt got kriege. As ge al nie urn bowestaonde redene nor't Knollehuus hoeft of got op 5 jannewarie dan komde toch zeker wel vur 't uutkomme van't neeje Boerebruudspaar. Want now ge wet dat ut uutkomme verzörigd göt werre dur Jong Luëne Laeft begriepte ok wel dat der daor waarschienluk ieën of mierdere moije fuifnummers op't podium zulle stoan. Misschien hedde wel al en vermoeden wie der bruudspaar wert, mar wilde 't zeker wieëte dan motte toch d'n viefde jannewarie vreej halde um te komme kieke. Weej wille ollie vururst allemaol lekkere olliebolle, enne gezellige jaorwisseling en alvast en vurspoedig 1997 toewense. Names de BBC Theo Voermans 12 BOEREBRULLUFT LUËNE 1997

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 13