DE GOUDEN KNOL 1997 VOOR JAN KUENEN Het bestuur van C'amavals vereniging 't Knolleke Leunen beeft unaniem besloten de hoogste ondenscbei- ding, de Gouden Knol, toe te kennen aan jan Kuenen, voor zijn grote inzet ten dienste van de gemeenschap van Leunen. 42 Jaar geleden meldde."Jan van Kuenen Comil" zich aan bij fanfare St.Catharina Leunen-Veulen-Heide Niemand heeft ooit in kunnen schatten welke caniere hij daar zou gaan maken. Opgegroeid aan dc Schei op een gemengd boerenbedrijf, met een vader die een grote stimulerende rol heeft gespeeld in de oprichting en opbouw van carnavalsvereniging 't Knolle Leunen, koos Jan muziek als hobby. Een sax-sopraan was het eerste instrument dat hij bespeelde. Na een grondige inspectie van het boerenbedrijf en nog wat andere klussen, koos hij een werkkring als chauffeur bij de ons inmiddels wel bekende Hermus busonderneming. Hier ontwikkelde Jan ach o.a. door bijscholing en het voorzitterschap van de ondernemingsraad tot een echte bestuurder. Eerst mocht Scouting Don Bosco een aantal jaren van zijn bestuurlijke ervaring profiteren, totdat het bestuur van het inmiddels tot Harmonie omgedoopte St.Catharina Leunen-Veulen-Heide het oog op hem liet vallen als nieuwe voorzitter. Een functie die hij alweer 9 jaar uitvoert. Jan is inmiddels al 28 jaar getrouwd met Nelly van Rijswijck. De combinatie: 42 jaar muzikant, 15 jaar lid blaaskapel Die Froüche Rubensammler, een bestuursfunctie bij de scouting, 9 jaar voorzitter van de harmonie en ook nog tijd over hebben om als vrijwilliger in de Brink te helpen, heeft het bestuur van carnavalsvereniging 't Knolleke' Leunen doen besluiten Jan voor deze onderscheiding te kiezen. Wij zijn trots zo'n mensen in ons dorp te hebben. Zondag 5 januari a.s. krijgt iedereen de gelegenheid om Jan te feliciteren met zijn onderscheiding "de Gouden Knol", die uitgereikt zal worden in gemeenschapshuis de Brink om 14,00 uur. Wij hopen dat hij deze hoogste onderscheiding trots en temidden van zijn familie in goede gezondheid nog lang mag dragen. Tot. ziens! Camavalsver. 't Knolleke Leunen. -fSSHü

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 10