4. Niet alleen van buitenaf, maar ook in onszelf kunnen wij weerstand ervaren tegen de idealen van Jezus en tegen de dagelijkse konsekwenties van ons geloof voor onze leefwijze. Wij kunnen zelf onvrede veroorzaken zonder het bewust te willen, maar soms willen wij ook echt kwetsen en tweespalt veroorzaken; soms delen wij passief in het onrecht en leggen wij ons neer bij een onrecht- vardige gang van zaken; soms is het onmacht, soms onverschillig heid of zelf behoud ten koste van anderen. Ik nodig u uit in de BOETEVIERING in het komende weekend tot bezinning aangaande onze eigen levenshouding en leef praktijk. Zo bereiden wij ons voor op KERSTMIS, het gelovige feest van vred Eer aan God in de hoge door op aarde te streven naar vrede met jezelf en onder de mensen. Namens ons Kerkbestuur wens ik u allen vrede en alle goeds. Zalig Kerstmis. Pastoor P. Ewals KERSTGEDICHT Binnen brandt de verwarming of het vuur, want buiten is het koud en guur. Het jaar loopt op zijn laatste tenen, nog even, en het is om de hoek verdwenen. Een jaar,dat bracht geluk en zorgen, dat wordt zo dadelijk opgeborgen. Maar eerst geeft het nog de Kerstdagen, een feest van verzoening en verdragen. In vele kamers staan de Stal en Kerstboom klaar, met lampjes, ballen en Engelenhaar. Kerstmis, het feest dat de kaarsen doen branden, dicht bij huis en in verre vreemde landen. Landen waar het goed gaat of slecht, waar men vredig woont of jaren vecht. Met Kerst vind mens dikwijls een bestand, heerst er vrede, gebruikt men het verstand. Maar als straks weer alle lichtjes zijn gedoofd, worden velen van een mooie droom beroofd. Gedaan is het dan met afspraken en bestanden, hebben weer vele kaarsen voor niks staan branden. Wat heeft dit alles dan gehad aan waarde Laat het toch altijd Kerstmis zijn: VREDE OP AARDE H. Janssen, Leunen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 5