Gevonden op de Albionstraat een paarse kindersjaal tel. 58 12 60 REGIOPOLITIE NOORD LIMBURG DISTRICT VENRAY BASISEENHEID VENRAY Onderwerp: Woninginbraken te Leunen. De laatste twee weken werd er in Leunen vijf keer ingebroken in een woning. In alle gevallen verschafte de dader zich via de achterdeur toegang tot het pand. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek dat de dader de achterdeur vrij simpel kon openen. Naast het gewone slot zijn achterdeuren vaak voorzien van zogenaam de kanonsloten waarbij d.m.v. een grendeltje een stalen pin in het kozijn wordt gebracht. Er is echter pas sprake van een goed beveiligde achterdeur wanneer zowel de nachtschoot van het gewone slof als de stalen pin van de kanonsloten in een stalen sluitkom 'vallen'. Is dat namelijk niet het geval dan is het vrij gemakkelijk om met een door het kozijn gestoken schroe vendraaier de schoot van het slot en de pinnen van de kanonsloten, terug te duwen. De politie stelde vast dat bij nagenoeg alle inbraken te Leunen de sloten op de achterdeuren niet van deugdelijke sluitkommen voorzien waren. Voor iemand die een beetje handig is is het vrij eenvoudig om met name voor de kanonsloten passende sluitkommen in het kozijn aan te brengen. Indien Uw achterdeur voorzien is van schaven, is het van belang dat die schaven niet teruggeduwd kunnen worden. Deze moeten dus worden vastgezet. Natuurlijk kunt U voor al Uw vragen terecht bij mijn collega Rob Garson. Hij is o.a. werkzaam op het bureau "Voorkoming Misdrijven". Hij kan U een goed advies geven. Mocht U met name in de nachtelijke uren iets verdachts zien of horen, wilt U dan direcht de politie bellen. Als er 's nachts een vreemde man bij U in de straat loopt, laat U ons dat dan weten. Het kan natuurlijk ook zijn dat U bescliikt. over informatie welke voor ons van belang is. Bel genist. Uw info zal vertrouwelijk worden behandeld. U kunt mij of het politiebureau bereiken via het telefoonnr. 531111. Als er sprake is van een spoedmelding dient u 06-11 te draaien. Politie Venray Mart Pijnappels.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 17