[g[a[g?gfg[afar£3fi3|Bfa[g[a[Ei(aratEif£3fEi[g[gfg[g[aig|g[a[g[g[g[g[g L.V.B. VEULEN Donderdag 3 oktober Moederavond. We beginnen met een H.Mis om 19.30 uur, daarna in de Hoefslag wordt er een lezing gegeven over generatie verschil door Mevr. v. Deursen. Aanvang 20.00 uur. Men kan zich ook nog opgeven voor de cursus theezakjes vouwen. Deze wordt 's middag gegeven. Bel dan even naar Toos tel. 58 66 86 MZK 1997 NU TE KOOP Vanaf 1 september is de Missie-Zendingskalender 1997 "Beeldverhalen uit Zuid- Afrika" te koop. De MZK voorplaten zijn dit keer foto's van boetseerwerk van Bon:iie Ntshalints- hali, een kunstenares uit Natal. Geïnspireerd door bijbelteksten kneedt en kleurt zij haar visioenen van hoop en leven. Uit haar werk spreekt liet verlangen naai' een samenleving zonder onderscheid tussen rassen, rangen of standen. Haar eerbied voor Gods schepping blijkt uit de kleurrijke manier waarop zij dieren en planten uitbeeldt. De MZK de kalender met een achterkant! Naast een toelichting van Bonnie op het werkstuk, dat daarbij ook in zijn geheel wordt afgebeeld, zijn op de achterkanten teksten en liederen opgenomen die door Zuid-Afrikaanse christelijke gemeenschappen zijn aangereikt. Ook vindt u er een aantal opvallende uitspraken die werden gedaan op de 'Vanderbijlpark Conferentie' van maait 1995. Deze bijeenkomst werd op initiatief van de toenmalige aartsbisschop Desmund Tutu belegd met het doel om zich te bezinnen op de rol die de kerken moesten vervullen bij de opbouw van het nieuwe Zuid-Afrika. De MZK oecumenische boodschapper. Dr. Bevers Naudé, jarenlange voorcexhter van het nieuwe Zuid-Afrika schrijft in een voorwoord bij de MZK 1997 onder meer: "Ik ben ervan overtuigd dat regelmatige communicatie tussen Nederlanders en Zuid-Afrikanen uiterst belangrijk is voor de toekomst(....). Ik heb het vooral over oecumenische contac ten, die zending en missie opnieuw mogelijk kunnen maken. Op een bijzon dere manier reikt deze Missie-Zendingskalender die uitdaging als boodschap aan". Deze Missie-Zendingskalender kunt u in uw bezit krijgen voor slechts één tientje! p.s. Er is voor groepen een gratis brochure met gespreksvragen rond de Missie- Zendingskalender beschikbaar. "De MZK is verkrijgbaar bij dbr.G.Claessens, Veulen., tel. 583112.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 18