Prinses Beatrix Fonds 4 15 t/m 21 september 1996 collecteweek Prinses Beatrix Fonds Bouw mee aan vakantiebungalows voor gehandicapten. Den Haag - Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Naar de camping of naar Bali, is vrijwel alleen afhankelijk van de portemonnee. Voor zeker 200.000 mensen cn hun familie is die vrijheid niet weggelegd. Ze lijden aan spierziekte en kunnen alleen leven in een aangepaste omgeving. Het Prinses Beatrix Fonds, het nationale fonds ter bestrijding van spierziekten dat dit jaar 40 jaar bestaat, heeft voor deze mensen in de afgelopen jaren 9 aangepa ste bungalows gebouwd. Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten die er graag met hun familie eens een weekje tussenuit willen. "Mijn steen" Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar een actie gestart om het aantal vakantiebungalows drastisch uit te breiden. De stichtingskosten van zo'n aangepaste bungalow bedragen f 500.000,-- Fr worden 10.000 bakstenen iri verwerkt. Eén steen kost dus f 50,— Met de collecteweek die 15 september van start gaat, begint ook de giro-actie "Mijn steen". Iedereen die f 50,overmaakt op giro 969 onder vermelding van "mijn steen", krijgt een certificaat thuisgestuurd. Als bewijs te hebben meege- bouwd aan een vakantiebungalow voor mensen met spierziekten. Het andere werk Het Prinses Beatrix Fonds doet natuurlijk meer dan vakantiehuizen bouwen. Met het geld van de collecte, legaten en andere particulieren giften wordt jaarlijks veel individuele hulp verleend en 5 belangenverenigingen op het gebied van spierziek ten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spastici worden ondersteund. Daarnaast worden jaarlijks miljoenen uitgetrokken voor wetenschappelijk onderzoek naai de diverse ziektebeelden. In dit jubileumjaar wordt bevondien, in samenwerking met de Rijks Universiteit Leiden, een symposium "Zorg om neurologische aandoeningen" voor huisartsen georganiseerd. Opzet is huisartsen te informeren en daardoor in staat te stellen mensen met een spierziekte beter te begeleiden. TE KOOP: Woonhuis 2 onder 1 kap. Weys, Weth. Reintjesstraat 7, tel. 510715

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 5