5 Het programma vermeldt het oratorium "Le miroir de Jésus" (Mystères du Rosaire) van André Caplet. Dinsdag 1 oktober - St Joriskerk Venlo - Aanvang 20.00 u. Concert door het vocaal ensemble PANiek (Nijmegen) i.s.m. de organist Joost Langeveld. Te beluisteren is o.a. de "Missa O Magnum Mysterium" van Thomés Luis da Victoria en het "Prière" van de onlangs overleden com ponist Ton de Leeuw. Woensdag 2 oktober - St. Martinuskerk Venlo - 20.00 u. Concert door de organist Cor van Wageningen en de sopraan Marianne Schade. Tijdens dit zeer bijzondere concert zijn tal van werken te beluisteren van de componist Max Reger. Vrijdag 4 oktober - De Haandert Tegelen - 20.00 uur Concert door het Blazersensemble Raak (Maastricht) i.s.m. het St Caeciliakoor St. Pieter op de Berg (Maastricht). Naast "Das Berli ner Requiem" van Kurt Weil wordt o.a. ook de "Deutsche Messe" van Franz Schubert uitgevoerd. Zaterdag 5 oktober - H. Hartkerk Venlo - Aanvang 19.00 uur Viering volgens de Slavisch-Byzantijnse ritus van de H. Johannes Chry- sostomos m.m.v. het koor Cantus ex Corde (Simpeh/eld). Aansluitend aan de viering vindt een concert plaats. Zondag 6 oktober - St Martinuskerk Venlo -10.00 uur Eucharistieviering m.m.v. Mannenkoor Excelsior (Tegelen). Het pro gramma vermeldt o.a. de "Messe in B-dur" van Josef Rheinberger. Zondag 6 oktober - SL Josephkerk (Maagdenberg) Venlo -16.30 u. Slotconcert door het St Franciscuskoor (Venlo) en het Regionaal Kamerorkest. Het koor zingt enkele motetten van Felix Mendelssohn- Bartholdy en de "Missa Brevis in B" van Joseph Fierlinger. Voorverkoop/Informatie Passe-partouts, programmaboekjes en kaarten voor het Maaspoort-concert zijn te koop bij kantoor van Dagblad De Limburger in Venlo, de VW-kanto- ren van Venlo en Tegelen en te bestellen via het Festival-secretariaat (Jan Langeslag, tel. 077-3541305). Via dit nummer kan men ook aanvullende informatie krijgen en worden op verzoek strooifolders toegezonden waarin het totale programma is vermeld. Deze zijn eveneens gratis te verkrijgen op de hierboven genoemde adressen en in nagenoeg alle kerken, bibliotheken en andere openbare gebouwen. Houders van de diverse passen en jeugdi gen tot achttien jaar genieten een korting op alle gehanteerde prijzen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 6