2. MISDIENAARS: za 19.00 Joep Jenneskens en Jop Janssen zo 10.00 Hgm Ineke Voermans en Jeanne Theunis 11.15 Sanne van den Berg en Ellen Geurts LECTOREN: za 19.00 Dhr Jan Jenniskens zo 10,00 Mevr Annie Reintjes 11.15 Dhr Harry Bovée HUWELIJKSAFK.: 1. Stefan Rongen uit onze parochie en Cristel Maas uit Bergen (3e roep) 2. William Steeghs uit Castenray en Petra Emonts uit onze parochie (le roep) MARIA TENHEMELOPNEMING 15 augustus) In de christelijke gemeenschap is Maria meer dan enig ander mens - Christu; natuurlijk uitgezonderd - aanwezig. Tot in de huiskamer toe. Niet aliereer; door de Maria-beelden of Maria-iconen, maar doordat ze wordt toegesproken Doordat gebeden tot haar verhoord worden door God. Ook - maar dit moeten we meer als toegift dan als kern beschouwen - doordat zij soms verschijnt op een plaats, die daarna zuiver evangelische kentekenen te zien geeft: vrede, genezing en levensverbetering (bv. Lourdes). De christelijke be trouwbaarheid van hetgeen op zulke plaatsen geschiedt, is door de kerk soms uitdrukkelijk erkend, zij het nooit met een speciale onfeilbare uit spraak. Belangrijker is, dat de kerk als geheel haar heerlijkheid zozeer in geloof erkent, dat uitdrukkelijk werd uitgesproken: Maria is reeds verrezen met lichaam en ziel. Waar wij van andere doden alleen maar zeggen: zij zullen verrijzen, zij zijn bezig te gaan verrijzen, wordt van Maria erkend: zij is verheerlijkt. Al zal haar heerlijkheid pas voltooid zijn wanneer heel de mensheid verzameld is. Gelijk Christus zijn verrijzenis onder ons uitwerkt door zijn sterke,effektie^ aanwezigheid in het leven van de wereld, zo mogen wij dit ook zeggen van Maria's heerlijkheid of "tenhemelopneming"Deze betekent, dat zij meer in de wereld is dan welke vrouw ook. Zij is de meest aanwezige onder alle vrouwen. De verrezen Christus en de ten hemel opgenomen Maria moeten wij niet zoeken ver van ons, als was de hemel een immens theater vol zielen in zwevende toestand waar slechts twee plaatsen lichamelijk bezet zijn, die van Christus en Maria. Nee, we kunnen ons dat niet in tijd en ruimte voorstellen. De nabijheid van Christus en Maria kunnen we beleven door in de Geest van Christus op aarde te bestaan en tot hen te spreken in ons gebed. Op voorspraak van Maria, die ten hemel is opgenomen, vragen wij God ons te zegenen zoals Hij Maria gezegend heeft, opdat wjj ons vastberaden inzetten voor de toekomst, die Hij ons geeft in Christus Jezus.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 3