3. Hij voelde zich eindelijk een beetje veilig.... Totdat hij, op 17 november verleden jaar, in een "sociale-zuiveringsactie" werd doodgeschoten. Andres werd dertien jaar. Elke dag worden in Colombia zes straatkinderen vermoord. "Wegwerpmensen" worden ze er genoemd. Ze zijn het afval van de hoofdstad Bogota. Hun levens tellen niet mee. Ze zwerven op straat om te overleven, of om wat geld voor de familie te verdienen. Het aantal straatkinderen neemt toe, omdat steeds meer mensen van het platteland naar de stad trekken. In de projekten van Mensen in Nood hebben straatkinderen een speciale plaats. Via onze lokale hulpverleners geven we ze veiligheid, onderdak, eten, medische verzorging, opleiding en juridische bescherming. Een van de hulpverleners is Gabriel Guerra uit de Colombiase hoofdstad Bogota. Op eigen kracht liet hij zijn verleden van misdaad en drugs achter zich en ging straatkinderen helpen. Z(jn pistool heeft hij nog steeds, maar nu om er "zyn kinderen" mee te beschermen. Met financiële steun van Mensen in Nood huurt hij een pand in een veilige Bogotaanse wijk. Daar geeft hij straatkinderen een veilig onderkomen, scholing en een familieleven. Kortom: een toekomst. Helpen wij mee aan die toekomst voor deze straatkinderen door een gift over te maken op GIRO 667 van Mensen in Nood, Den Bosch o.v.v. "Straatkinderen". WEEKEND DIENSTEN HUISARTSEN Voor de patiënten van: Dr.v.Tiel, T.v.Lankveld, R.Gabeler H Schraven J.Wittgen en B. v. Casteren- v.Gils, neemt waar: 15 juni Dr.H.Schraven,Stationsweg 15a, tel. 5S1465 16 juni Dr.R.Gabeier,Allegrostraat 43,tel 582324 Voor de patiënten van P.Corver. G loon, F.de Munck-Keizer, F Schmeetz, D.Vercauteren, A Coenen en J. de Vocht neemt waar: 15 juin Dr.P.Corver, Kennedyplein 8, 16 juni lel. 58 13 93 Voor dringende gevallen kunt u terecht 's morgens van 10 tot 11 nnr en 's middag van 5 tot 6 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4