3. Een nieuw gezichteen vertrouwd geluid Onder dit motto wil de Bond Zonder Naam, voorzien van een geheel nieuwe, moderne huisstyl, in 1996 meer aandacht vragen voor haar activiteiten. De Bond is een byna 60 jarige organisatie en vooral bekend door het elke maand uitgeven van een nieuwe spreuk. De bekendste was, en is waarschijnlijk nog steeds, de allereerste: "verbeter de wereld, begin bij jezelf". De lijfspreuk van de Bond die over de hele wereld verspreid is. Toch is het uitgeven van de maandelijkse spreuk maar één aspect van de activiteiten. Niet veel mensen weten, dat het meeste geld, dat de Bond te besteden heeft, uitgegeven wordt aan kleine sociale projecten in Nederland. Het gaat hierbij om directe noodhulp aan individuen, die nergen anders meer terecht kunnen. De Bond probeert in te springen als er door huurschulden huisuitzettingen dreigen, als mensen door een plotselinge ziekenhuisopname in de problemen komen, als een wasmachine uitvalt in een gezin dat echt geen geld heeft voor vervanging etc etc. Geen spectaculaire activiteiten, maar wel erg noodzakelijk. Hoe noodzakelijk blykt wel uit het gegeven, dat de afgelopen jaren het aantal mensen, dat by de Bond aanklopt on hulp, sterk stijgt. Vorig jaar met ruim 20X. Zonder groei kan de Bond niet aan dit toenemend aantal vragen tegemoet komen. Uitbreiding van het aantal begunstigers nu ongeveer 60.000 is noodzakelijk. Uit de bijdargen van deze begunstigers worden de activi teiten gefinancierd. Om zoveel mogelijk mensen mee te laten doen is de minimale bijdrage laag. Voor 15,- is men een jaar lang lid. Daarvoor ontvangt een begunstiger vier keer per jaar de Krant Zonder Naam met daarin de spreukkaartjes voor de komende maanden. Belangrijk is natuurlijk, dat men lid wordt vanuit solidariteit met de meest kansarmen in onze samenleving. Daarvoor kunnen zich niet genoeg mensen aansluiten Inlichtingen en opgave by: De Bond Zonder Naam, Postbus 1500, 2250 MA Voorschoten Tel. 071-561 79 66 BOND ZONDER NAAM POSTBUS 1500 2250 MA VOORSCHOTEN TELEFOON; 071 - 561 79 66 FAX: 071 561 69 13

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4