NATIONAAL KATHOLIEK THUISFRONT Het N.K.T. werd bijna 50 jaar geleden opgericht als morele en materiële steun in de rug van de geestelijke verzorging van de militair, met name van de militairen die toen in grote getale waren uitgezonden om in de Oost of in de West hun taak te vervullen. Het N.K.T. staat nu voor een gelijke taak: de gewijzigde taak van de krijgs macht brengt mee,dat Nederlandse mannen en vrouwen worden uitgezonden naar politieke crisisgebieden om daar in Navo- of VN-verband te helpen de vrede te bewaren of te herstellen. Dat is een moeilijke en vaak ook gevaarlijke taak. De recente praktijk heeft dat bewezen. De militair die in dergelijke moeilijke, gevaarlijke omstandig heden zijn of haar taak moet vervullen, kan in situaties komen die een diep schokkende uitwerking op de mens kunnen hebben. Daarom heeft de militair juist daar de steun nodig van de geestelijke verzorging, van de aalmoezenier die bij hen is in de uitvoering van hun taak. Daarbij wil het N.K.T. de helpende jand zijn door finanviële en materiële ondersteuning van activiteiten ten behoeve van de militair of anderszins de aalmoezenier in staat te stellen zich optimaal voor zijn mensen te kunnen inzetten. Een tweede groep die onze zorg behoeft, is het thuisfront van de militair: het gezin, echtgenote, kinderen, ouders, broers, zusters, vriend of vriendin van de uitgezonden militair. Zij zitten vaak in zorg en angst over hun dierbare in het veld ver van huis. Ook zij hebben geestelijke verzorging nodig, misschien ook wel van U. Ook bij die steun voor het thuisfront wil het N.K.T. helpen. Maar bij die steun, zowel voor de geestelijke verzorging van de militair in het veld als voor het thuisfront, is de vraag: hoever reikt de hand van het N.K.T. Die hand reikt zo ver als de geldelijke steun die het N.K.T. ontvangt, dat toelaat. Wij vragen U daarom langs deze weg Uw geldelijke steun voor het N.K.T. De militairen ver van huis, hun aalmoezeniers, maar ook het thuisfront zullen U dankbaar zijn. Un kunt Uw bijdrage overmaken op postbanknummer 7033 ten name van het N.K.T. te Amersfoort. J.G.C. Broeders pr. hoof dkrijgsmachtaalmoezenier Mr. J.O. de Lange, generaal-majoor b.d. voorzitter N.K.T.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 4