L.V.B. VEULEN Donderdag 11 april hebben we een avond over "de vrouw en haar hormonen", gegeven door Mevr. Keizer, aanvang 20.00 uur. 17 DORPSRAAD VEULEN Op dinsdag 9 april houdt de dorpsraad een vergadering in "de Hoefslag". De agenda luidt: 1. Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen v/h dorp srade no verleg 5. Nabespreking alg. jaarverg. 6. Dorpse zaken 7. Rondvraag 8. Sluiting De vergadering begint om 20.30 uur en iedereen is welkom. De secretaris. Het Veulen en zijn naam Met het zoeken naar een passend kunstwerk voor het dorpsplein, als sluitstuk van de algehele renovatie, is het interessant om te weten hoe liet Veulen aan zijn naam komt. Er is een sage uit vroegere tijd, toen de Peel nog een onherbergzaam, moerassig en onbewoond gebied was. Op gezette tijden, bij voorkeur 's nachts tijdens storm en onweer, zwierf er een mysterieus jong paard door het eenzame Peelgebied. Dat veulen had witte manen en lichtgevende ogen, zo vertelt de sage. Het kon zich razend snel verplaatsen, half galopperend, half zwevend. Het moerassig gebied waaruit het veulen bij nacht en ontij te voorschijn kwam, noemde men de Veulense Wateren. De streek waar hij wel eens gezien was, werd kortweg Veulen genoemd. Eeuwen later, toen er steeds meer mensen in de Peel gingen wonen is het veulen plotseling verdwenen. Om de herinnering aan dit veulen levendig te houden hebben ze de plaatselijke Carnavalsvereniging "Het Dartele Veulen" er naar vernoemd. Een aardig verhaal, maar natuurlijk pure fantasie. In een volgende aflevering doen we uit de doeken hoe het Veulen in de loop der eeuwen genoemd werd en waar die naam van afgeleid is. G.Reintjes, secretaris dorpsraad Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 18