Hoi Meense Helaas kosse op vastelaovesdinsdag de perd nie van stal en de reejtuuge nie uut de schop. Dur d'n hevige sneejval op den middag mos de B.B joete sterk iengekort werre. T Bruuds- paar, Gezelschap en 't hieële verdere gevolg mos te voet nor 't knollehuus. Daorbeej vloog der nog wel mennige verse sneejbal dur de lócht. Naodat de joekskapel t hieële gezelschap t podium op geblaoze haai, kos de offisiële sirremonie gaon beginne. Hay en Maria liete zien dat ze goed op de höchte ware van de moderne klompendans, en gave teves uutleg ower de herkomst van de bruudsjonkers Rik en Paul. Hiermit ware teves alle beletsels de wèreld uut. Bfkes latter wier dan ok duudeluk huurbaar 't Jao-woord dur beiden uutgesproken en ware zeej vur de rest van den dag ien den onecht verboonde. Nao en geweldige re- sepsie mit en ongekend antal kadoos, kos 't gezelschap plats- neme an de boeredis den gevuld was mit erwtesoep en brodjes ham en kieës. Nao en ongekend antal vurdrachte liep zoeë de middag langsaam op zien aend. Nao en bezuuk van t gezelschap an d'n Herberg en domao an t' jeugdbal beej Pietje Martes, waorbeej iederieën getraktierd wier op en glittemeus was 't tied vur 't Boerebal ien 't knol lehuus. Hier wier nog mennige mèter afgeleet ien de diverse polonaise's die dur de Puppies gespuid wiere. Um ongevèr kwart vur middemaacht was 't de taak an de sirremoniemèster en den ambtenaar um 't Boerebruudspaar 1996 wer te ontbien- de. Naodat de vastelaovend dur de vurzitter van de carnavals -verieëniging offisiëeel geslote wier, koe iederieën mekaar bedanke vur de geweldige vastelaovend en boerebrulluft 1996. BOEREBRULLUFT Names de BBC Theo Voermans LUËNE 1996 15

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1996 | | pagina 16