KERSTCONCERT COLLEGIUM VOCALE VENRAY Op zondag 24 december a.s. verzorgt het kamerkoor Collegium Vocale Venray o.l.v. Marca Kusters, een kerstconcert in de H.Catharinakerk te Leunen, om 15.00 uur. Medewerking wordt verleend door Heieen Bartels,harpiste. Er worden tijdens dit concert, dat ongeveer een uur zal duren, alleen Engelse carols gezongen. Op het programma allereerst "a capella"-werken van verschillende componisten, o.a. M.Shaw, D.Willcocks, Ch.Wood, J.Bertalot. Daarna is er een harpsolo. Hellen Bartels speelt variaties op het bekende kerstlied "O Little Town of Bethlehem". Heleen Bartels heeft harp gestudeerd aan het Conservatorium in Arnhem bij Stefica Zuzek. Sinds 1993 is zij als harpdocente verbonden aan de muziekschool te Nijmegen. Y Tot slot zal Collegium Vocale A Ceremony of Carols" Op. 28 van Benjamin Britten ten gehore brengen. Brittens grote zeggingskracht en oorspronkelijkheid, geworteld in de Engelse traditie, komen met name naar voren in veel van zijn vocale werken. Dit is zeker het geval in zijn in 1942 geschreven kerstcyclus, voor hoge stemmen en een harp. Dit werk is later bewerkt voor gemengd koor. Het is een verzameling van kerstliederen; de meeste stammen uit de 12e eeuw van anonieme dichters, maar er zijn ook gedichten van James, John en Robert Wedderbum, Robert Southwell en William Comish gebruikt. De cyclus begint en eindigt met een processie, waarbij het gregoriaanse "Hodie Christus natus est" ("Heden is Christus geboren") feestelijk klinkt. Sommige carols worden solistisch uitgevoerd. Dit bijzondere kerstconcert kan een mooi begin van het lange kerstweekeinde zijn. Het programmaboekje, tevens toegangsbewijs, kost f 5,00 Kinderen t/m 12 jaar (onder geleide) hebben gratis toegang. "Vierde vastelaovesmemt" in Oostxum Op zondag 14 januari a.s. organiseert de Venrayse Vorstenraad een gezellige 'vastelaovesmemt' in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat in Oostrum. Op de vastelaovesmemt kan eenieder die iets wil kopen of verkopen op het gebied van carnavalsartikelen en -kleding terecht. Te denken valt daarbij o.a. aan kostuums, maskers, dekoraties, muziekinstrumenten en praalwagens. De ervaring leert dat het aanbod van hoge kwaliteit is en u zich voor een aantrekkelijke prijs voor de komende dolle dagen in een bijna nieuw jasje kunt steken. Als u liever niet zelf in een stand plaatsneemt kan de verkoop via de organisatie verlopen. U kunt dan uw verkoopwaar (MAXIMAAL VIJF ARTIKELEN) aan de organisatie aanbieden op de marktdag zelf tussen 12.00 en 13.00 uur. Van de opbrengst per artikel gaat f 2,50 naar de organisatie, het restbedrag wordt aan u uitgekeerd. Grote stukken kunt u met behulp van fotomateriaal of ter plaatse aanbieden. In dat geval wordt u verzocht zich eerst in verbinding te stellen met de organisatie (tel. 0478-584079). Ook voor algemene informatie over de markt kunt u de organisatie bellen. De enige echte oergezellige vastelaovesmemt in noord-Limburg begint om 13.00 uur. naast kijk-, koop- en verkoopplezier kunt u alvast het camavalssfeertje proeven, Graag tot 14 januari aanstaande in "Oostmm.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 24