Aan alle inwoners van Leunen, 9 Wellicht wist U het nog niet. De laatste maanden gonst het van de activiteiten in en rond de Schakel, het trefpunt voor jong en oud, voor peuters, scouters en biljarters. Het zal u niet ontgaan zijn, dat het gebouw dringend aan aan een opknapbeurt toe is, zeker aan de buitenkant. En dat gaat als alles meezit, volgend jaar gebeuren en hoe Al in 1993 was de gemeente Venray van plan het gebouw op te knappen. Na onderzoek was de conclusie: Het gebouw is het waard. Het vervult een belangrijke functie in het Leunse gemeenschaps leven. Na een mislukte poging {1994} de Schakel en de Brink te integreren zegde wethouder Kersten tijdens zijn bezoek aan Leunen toe alles in het werk te willen stellen, de Schakel op te knappen. Na diverse zeer positieve gesprekken tussen gemeente en schakelgebruikers ook de dorpsraad was aanwezig} was de conclusie: De gemeente zou het gebouw voor een symbolisch bedrag over kunnen dragen aan de gebruikers {privatisering} en de gebruikers proberen via fondsen en zelfwerkzaamheid het ontbrekende bedrag aan te vullen. Dit alles lijkt te gaan lukken, dankzij de geweldige samenwerking van de gebruikers onderling enerzijds en de gebruikers en de gemeente Venray anderzijds. Zodra B en W, de raad en de provincie toestemming geven het gereserveerde geld vrij te maken kan de renovatie starten. Scouting Nederiand heeft juridisch en technisch bijstand verieend en spreekt van een uniek project D e schakelgebruikers zijn enthousiast, de werkzaamheden in de diverse commissies zijn begonnen. Middels deze aankondiging willen wij ,gebruikers ook alle inwoners van Leunen bijpraten en enthousiast maken. Immers straks wil Uw peuter, scout of U zelf als biljarter toch ook een degelijk, functioneel en gezellig gebouw. Biljartvereniging Leunen Peuterspeelzaal 't Ukkenest U HOORT NOG VAN ONS! Scouting Don Bosco.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 10