3. HOOGFEEST VAN CHRISTUSKONING VAN HET HEELAL. In het laatste weekend van het Kerkelijk Jaar vieren we het feest van Christus Koning. Jezus is koning in het Rijk van God, dat zo totaal anders is als onze aardse koninkrijken. In dit Rijk van God heerst niet het recht van de sterkste. Pracht en praal, economische wetten hebben geen status in dit rijk. Het feest van Christus Koning is dan ook niet een moment voor vlagvertoon, grote parades, niet een soort "prinsjesdag", Christus is de getrouw getuige van een rijk, waarin het gaat om heel andere waarden en normen, een rijk, waarin de kleinen en de geringen de eersten zijn, waarin het'lief en leed van mensen een plaats krijgen, waarin mensen waarachtig leven door dienstbaar te zijn aan elkaar. Christus krijgt als koning pas gestalte in onze wereld, als wij. Zijn volge lingen, in woord en daad laten zien en horen, dat Hij ons leven richting geeft en uitzicht biedt op een toekomst, die alle aardse toekomstdromen overstijgen. Christus kan pas Koning van het heelal zyn, als mensen,in dit heelal, op deze aarde, laten zien wie Christus voor hen is. Ieder wordt opge roepen zelf een trouwe getuige te worden van het Rijk van God, waarin Christus de eerste is en wij Zijn rijk gestalte geven door vereenzaamde mensen warmte en geborgenheid te geven, door gebroken, geknakte mensen hoop op leven te geven, door de wereld, Gods schepping,te bewerken, te bewaren en te behouden, door gerechtigheid te beoefenen,en onrecht en egoïsme in en rondom ons tegen te gaan, door met een open hart naar nensen toe te gaan en hun barmhartigheid te bewijzen, door vrede te bewerken in je eigen omgeving en in de wereld. Op deze manier laten wij zien, dat wij waardige onderdanen zijn in het Ryk van God, waarin Christus onze Koning is. Laat ons in deze geest het komende weekend het feest vieren van Christus, toning van het heelal. HANDWERKTENTOONSTELLING Op zondag 26 nov. organiseert de handwcrgroep voor ouderen haar jaarlijkse tentoonstelling nu in zaal Martens. Alle zelfgemaakte werkstukken zijn te koop tussen 14 en 16 uur. Daarna vindt de trekking van de loterij plaats en kan men de gekochte spullen ophalen. De groep hoopt op grote belangstelling.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4