vervolg van biz. 1Z 13 OEF: Voor de inzet van het tweede weekend zorgt op Vrijdag 29 september de formatie OEF. De letters staan voor Oploos Eerst Filharmonisch. De band. die momen teel uit elf leden bestaat is eigenlijk onstaan uit een uit de hand gelopen carnavals optreden in Oploo. Sinds die tijd heeft men echter een flinke gedaanteverwisseling ondergaan. Het overgrote gedeelte van het repertoire bestaat uit covers van o.a. de Veul poepers, de Janse Bagge band, The Pogues en The Nits. Ook schrikt OEF niet terug om nummers van Boudewijn de Groot, Herman van Veen, Raymond van het Groene Woud en Rowwen Hèze in een eigentijds jasje te gieten. Al met al reden voor ccn swingend aanvang van het weekend. Entree: J 7,50 Moravanka: Op Zaterdag 30 september verzorgd de plaatselijke blaaskapel "Die Fröhlichen Rnbensammler" hel voorprogramma voor het tsjechischc orkest "Moravanka". In het Tsjechisch betekent Moravanka: Meisje uit Moravië. De blaas kapel o.l.v. Jan Slabak, zal een prachtig concert neerzetten met gevarieerde volksmu ziek uit Tsjechie. Slabak is de oprichter, dirigent en solist van de groep die de mooste instrumentale blaasmuziek uit Moravië brengt. Van de groep zijn inmiddels diverse LP's verschenen die boven alle verwachtingen zijn uitverkocht. Moravanka heeft al drie gouden platen ontvangen voor telkens 1.000.000 verkochte LP's. In 1975 ontving het orkest het gouden schild van "Edition Panton Praha" voor de nieuwe vertolking van volksmuziek. In 1980 ontving jet ensemble de gouden sleutel vaum de Amerikaan se stad Cleveland. Ook in Leunen zal Moravanka de mooiste instrumantale blaasmuziek uit Moravië ten gehore brengen. Entree: 15,-. Federatief Muziektournooi: De laatste dag van de feesten staan in het teken van het federatieve muziektoumooi en staan onder auspiciën van de Federatie van Muziek gezelschappen in de Gemeente Venray. Na de opening om 11.00 uur door de voorzitter, Mevrouw H. Poels-Peters zullen alle korpsen uit de Gemeente Venray naast een inspeelwerk een muziekwerk uitvoeren dat door de juiy zal worden beoordeeld. Verder zal een 2e, vooral publieksvriendelijk muzikewerk in het lichte genre worden uitgevoerd. Na ieder dagdeel worden de resultaten bekend gemaakt. Om ca. 21.00 uur zal hel toumooi worden afgesloten hetgeen tevens de sluiting van de muziekfeesten zal betekenen. Passe-partout i 32.50 Voorverkoopadressen: - Stomerij P. Rutten, Heide - Tankstation Lucassen, Leunen - Fleurkens-van Gassel, Veulen - VWkiuitoor.Deurne - Muziekwinkel Hans van Brcc, Venray - van Hcystcr, America Telefonisch reserveren:- J. van Osch, tel. 04780-85617

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 14