2. MISDIENAARS: za 19.00 Roel Litjens zo 10.00 Hgm Sanneke van den Oetelaar en Marleen Sonnenberg Maandag, dinsdag en donderdag is er geen avondmis. LECTOREN: za 19.00 Mevr Gonny Weijs zo 10.00 Dhr Harry Bovëe OVERLEDEN: Op 11 juli 1995 overleed in het Ziekehuis in Venray Harrie Smits (Oalve Harrie), Albionstraat 42 in de leeftijd van 76 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochie kerk op 15 juli 1995 legden wij hem te rusten op ons kerkhof. GASTVRIJHEID. Hoeveel mensen kloppen jaarlijks bij ons aan de deur: vrienden, die wij enthousiast ontvangen en meteen een kop koffie aanbiede en aan wie we vragen: kan ik iets voor je doen onbekenden, die een beroep op ons willen doen, maar koel ontvangen worde of aan de deur worden afgedaan met "niets nodig" voor we nog vragen, waarom hij gebeld heeft. Een vriend klopt nooit tevergeefs, hjj is immers "een van ons", maar de ander, die we niet kennen, die komt ongelegen, valt ons lastig, is onze mindere en is dus niet welkom. Zouden die mensen er dan werkelijk niet bijhoren, staan ze alleen of zijn ze toch ook "een van ons" Waarschijnlijk zal het u nog nooit overkomen zijn, dat u op straat door een voorbijganger uitgenodigd werd om bij hem thuis te gast te zijn, om te eten en te drinken. Abraham nodigt drie vreemdelingen uit om zijn gast te zijn, om zich te wassen, te rusten en om zich te sterken met eten en drinken. Hij zet hun het beste voedsel voor wat hij heeft. Ook Jezus nodigt ons uit om Zijn gast te zijn; iedere keer weer worden wij gastvrij ontvangen en genodigd aan de Tafel van de Heer, al bijna 2000 jaa lang. En werkelijk iedereen, die zich tot God bekent, en gedoopt is in de naam van Jezus, wordt gevraagd samen te breken, te delen en te eten. Iedereen ongeacht ras, cultuur, verleden of toekomst mag het levend Brood ontvan gen. Door samen te breken, te delen en te eten komen wij mensen thuis, thuis bij elkaar om samen tot het Rijk Gods te komen. Hierdoor ontvangen wij.leve en vauit dit leven kunnen we geven aan elkaar. Doordat wij geven aan elkaar ontvangen wij ook weer van anderen. Gastvrijheid is niet alleen een kwestie van je huis openstellen. Niet wat we weggeven is belangrijk, maar dat we onszelf geven met dat wat we hebbei en zijn.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 3