LEKTOREN: za 19.00 Dhr Jan Jenniskens zo 11.15 Mevr Annie Reiiitjes MEDEDELING: In de vakantieperiode zijn er geen heilige missen op maandag 17 juli, dinsdag 18 juli, donderdag 20 juli; zondag 23 juli geen h.mis on 11.15 uur, maandag 24 juli, dinsdag 25 juli, donderdag 27 juli, zondag 30 juli geen h.mis om 11.15 uur; maandag 31 juli, dinsdag 1 augustus, donderdag 3 augustui. Omdat ook de misdienaars op vakantie gaan, kan het wel eens voorkomen, dat er geen misdienaar aanwezig is om de mis te dienen. Wij vragen begrip hiervoor. Wanneer u de pastoor dringend nodig hebt en u kunt hem thui of telefonisch niet bereiken, dan kunt u ook kontakt opneme met Dhr. Jan Jenniskens, Blankenberg 9, Tel.: 81914. VAKANTIE - EVEN OP ADEM KOMEN. Even rusteloos als het verkeer is de aktiviteit van onze hersenen en zenuwen. Wij zijn bijna allen de slaven van een haastig produktieproces. Wij leven in de sfeer van het doen, het bezig-zijn, van het dit-moet-nog klaar en dat-moet-nog-klaarvan het vooruitzien en plannen. Onze geest blijft konstant bezig. Onze zenuwen staan onder spanning. En als we thuis komen, hopen we er een klein eiland van rust te vinden, ver van alle problemen en spanningen. Maar voor nogal wat mensen bestaa die veilige thuishaven niet. Dikwijls vinden we er nieuwe probLemen, vragen en zorgen, nieuwe spanningen. Het zou natuurlijk onnozel zijn te denken, dat dit voor iedereen zo is, maar er zijn er toch velen voor wie het wél zo is.en die er niet tegen aan kunnen. Wij parkeren te weinig; wij zouden de draaimolen van ons leven af en toe eens stil moeten zetten; wij zouden af en toe helemaal op moeten kunnen gaan in het vergeten, af en toe eens helemaal, uitrusten, op adem komen. Anders worden wjj dolgedraaid. Geen mens die dit volhoudt. Wij zouden meer moeten parkeren, onze geest en ons gevoel ruimte geven o tot ontspanning en stilte te komen, een zalig niets-doen te ervaren. Gelukkig de mens, die daarin slaagt..Gelukkig de mens, die plekjes weet te vinden waar hij tot zichzelf kan komen. Gelukkig de mens, die de tijd weet te vinden om even uit de oppervlakkigheid en de haast van het bèzi zijn weg te komen. Wellicht kan de vakantie-periode eon tijd zijn om eens tot jezelf te kome: tot rust en bezinning, tot het doen van dingen, waar je door hec jaar praktisch niet aan toekomt. Wij wensen u allen een vakantie toe, waarin u op adem komt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4