S.V. LEUNEN JEUGD 12 Sportweekend S.V. Leunen 1995 D+E+F jeugd Menige inwoner van Leunen zal zich het bewuste weekend afgevraagd hebben of het echt zo slecht gesteld is met de hedendaagse jeugd. Het straatbeeld werd namelijk voor een groot deel bepaald door rondzwervende jongeren in opvallend versleten kledijDit was echter een tijdelijke zaak en had alles te maken met het gekozen thema van het jaarlijks terugkerende sportweekend Dit begon vrijdags met de opkomst van zo'n 35-tal D en E spelers op het tot zwervergetto omgebouwde sportpark. De sfeer was onmiddelijk aanwezig door de in de struiken rustende en zich bezattende ongure types. Diverse onderkomens werden gebouwd met kartonnen woondozen en wat gevonden natuurlijk afval. De zevental zwerversgroepen wisten zich zo verzekerd van een veilig heenkomen bij barre weersomstandigheden. In het zwerversbos werd vervolgens voedsel verzameld en verorberd om zo een nachtelijk spel om drankflessen te kunnen spelen. Dit werd echter voortijds ruw verstoord door een tweetal, met bivakmutsen gemaskerde, misdadigers die zich op brute wijze een weg baande door het gebied van onze spelende zwervertjes. De politie was hun echter op het spoor en bestormde het terrein met loeiende sirenes. Het spel was plotsklaps afgelopen en iedereen moest het bos ontruimen. Geassisteerd door de drie agenten wisten onze jeugdige zwervers de, naar later bleek, genadeloze gewapende overvallers een val te zetten. Snel werden de bandieten overmeesterd door de kordaat handelende politie. Nog enthousiast napratend over het gebeurde werd thuisgekomen het avondspel begonen. Onder een fonkelende sterrenhemel legden de jongens en meisjes een kennis-test af in de vörm van triviantvragenKort na twaalven maakten allen zich gereed voor de nachtrust die echter uren later pas voor iedereen een feit was. Na een korte doch heftige tocht door dromenland, voegde 's morgens een ongekend grote menigte F-spelers zich bij het gebeuren. Zoekend naar bekende lokaties, trokken zij in grote getalen de zaterdagmorgen door de Leunse straten. In de stralende zon genoten we op het midden van de dag van een gulle partij friet en knak. 's middags werd er stevig gesport. De vele enthousiast aanmoedigende ouders gaven ons het gevoel dat een sportweekend voor ouders ook best wel eens succes zou kunnen hebben. De dag werd afgesloten met een spectaculair waterfestijn waarbij geen deelnemer de kleren droog hield. De avonturen van dit jaar waren voor zowel de jongens en meisjes als voor de leiders een feest. Wij hopen dat dit evenement nog lang een hoogtepunt mag blijven van de activiteiten van onze sportvereniging.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 13