ZONDAG 14 MEI: EERSTE COMMUNIEVIERING. Komende zondag mogen 28 kinderen van groep 4 van onze basisschool voor de eerste keer helemaal deelnemen aan onze Eucharistieviering, de heilige maaltijd, waarin de band tussen Jezus en ons, maar ook de band tussen ons onderling bevorderd en versterkt word Als de communiecantjes in ons midden worden opgenomen, dan hebben wij als parochiegemeenschap ook een plicht ten opzichte van hen. Wij zullen aan deze kinderen duidelijk moeten overkomen als een gemeenschap, die leeft in de vrede van hun Heer en Meester, een gemeenschap, die ook geregeld samenkomt om naar Hem te luisteren en met Hem maaltijd viert, gedachtig Zijn verzoek: "Blijft dit doen om aan Mij te denken 1" Onze gemeenschap zal dus duidelijk herkenbaar moeten zijn als vrienden van Jezus Christus, die in alles het voorbeeld van hun Heer voor ogen houdt. En dat voorbeeld is samen te vatten in de woorden van Jezus zelf: "Eert uw God en bemint uw naaste als u zelf 5". Of anders gezegd: onze gemeenschap zal moeten uitblinken in eredienst aan God én dienst aan de naaste. Het "eert uw God" doen we o.a. als we wekelijks samenkomen in de kerk voor de Eucharistie; het "bemin uw naaste" door onze inzet voor elkaar en voor een leefbare wereld voor iedereen onder het motto: leef mee, deël mee. Eredienst aan God en dienst aan de naaste horen onlosmakelijk bij elkaar. In de kerk zitten alleen is niet genoeg, maar ook goed zijn voor je medemens alleen is voor een gelovige niet genoeg. Wij hopen, dat de communiecantjes iets van Jezus leven en werken mogen ervaren in onze parochiegemeenschap. De eerste communie is geen hoogtepunt op zich, maar een startpunt. Wat bij de eerste communie begint moet voort gezet worden: groeien in liefde tot God en de mensen. De kinderen kunnen dat niet alleen, hun ouders kunnen dat wellicht ook niet alleen. Wij hebben elkaar daarbij nodig: wij moeten elkaar als parochiegemeenschap blijven bevestigen in ons geloof, dat de Heer in ons midden is en blijft daar, waar er twee of meer in Zijn naam by elkaar zijn en doen wat Hij gedaan heeft: het Brood breken en delen met en voor elkaar. De ouders en hun eerste communiecant je wens ik nu alvast een hele fijne eerste communieviering toe. Proficiat, opdat zij en wij blijven voortgaan op de weg, die Jezus ons gewezen heeft. Pastoor P. Ewals. Marcus 6, 30: En Hij nam de vijf broden en de twee vissen, sloeg zijn ogen op naar de hemel, en dankte God. Toen brak Hij de broden in stukken, en gaf ze aan de leerlingen om ze uit te delen aan de mensen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 5