Commissie: geen uitbreiding van gemeente disco De steeg venray De raadscommissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf heeft afgelopen maandag besloten een verdere uitbreiding van discotheek de Steeg in Leunen niet meer toe te staan. De commissie ging in meerder heid akkoord met het collegevoorstel om de huidige bebouwingsomvang van De Steeg in een nieuw bestemmingsplan vast te leggen. Eigenaar Van Dijck van de discotheek diende vorig jaar bij de gemeente een verzoek in om De Steeg te mogen uitbreiden met een kwart van het bestaande oppervlak (ca. 800 m2)Van Dijck stelde dat uitbreiding uit bedrijfseconomisch oogpunt noodzakelijk is om mee te gaan met de huidige ontwikkelingen in de regionale arbeidsmarkt. Hij toonde zich bereid om bestaande en toekosmtige problemen middels aanvullende maatregelen te ondervangen. Bij de behandeling van het verzoek speelde de problematische ligging van de disco een belangrijke rol: midden in Leunen en alleen bereikbaar via een woonwijk Op 21 februari j.l. besloten B en W vast te houden aan in het verleden gemaakte afspraken en het verzoek om uitbreiding af te wijzen. Tegelijk werd besloten om de bestaande bebouwingssituatie vast te leggen in een voorontwerp bestemmingsplan. Kern van het probleem voor het college vormde de belangenafweging van een uitbreiding van de discotheek tegen de problemen van overlast voor omwonenden. Uiteindelijk liet het college het risico van overlast en het niet kunnen voorkomen daarvan) het zwaarst wegen. Uit een rapport van de rijksinspectie en ervaringen van discotheken uit de omgeving blijkt dat ondernemingen zoals De Steeg nu eenmaal overlast met zich meebrengen. De politie bevestigt dat, hoewel dat niet altijd gemeld wordt door omwonenden, er wel degelijk ook rondom De Steeg sprake is van overlast. Voorstanders zeggen vóór uitbreiding te zijn, mits de door de eigenaar aan gekondigde maatregelen in een milieuvergunning kunnen worden vastgelegd én mits toegezien kan worden op naleving van deze vergunning. Maar daar doet zich nu juist het knelpunt voor de gemeente voor. Zij kan geen garantie afgeven dat de overlast bij uitbreiding niet toeneemt. Als de eigenaar aan de voorwaarden in zijn milieuvergunning voldoet en de over last blijft toch, dan valt er voor de gemeente niets af te dwingen. De ei genaar voldoet dan immers aan zijn milieuvergunning. Dit nog afgezien van het feit of het de eigenaar aangerekend kan worden dat bijv. op 200 meter van De Steeg vernielingen plaats vinden. Het college besloot om die redenen het verzoek om uitbreiding af te wijzen. Het besluit en het voorontwerp bestemmingsplan zijn onderwerp van in spraak geweest, onder meer tijdens een inspraakbijeenkomst op 20 maart J.l. Een groot deel van de aanwezigen bleek toen tegenstander van verdere uitbreiding te zijn. De schriftelijke reacties waren gelijk verdeeld: de helft was tegen, de andere helft vóór uitbreiding. De dorpsraad liet daarentegen blijken dat zij vrede kon hebben met een uitbreiding van de disco, mits de eigenaar maatregelen zou nemen om de overlast te beperken en mits deze maatregelen zouden worden vastgelegd

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 11