Aan alle inwoners van Leunen 5 Naar aanleiding van de hoorzitting d.d. 20 maart jl. m.b.t. de eventuele uitbreidingplannen uitgaanscentrum De Steeg én een concreet verzoek van de gemeente Helmond deelt de dorpsraad U het volgende mee: De stand van zaken: De situatie zoals die gold bij het bestemmingsplan van april 1994 was zodanig dat binnen dat bestemmingsplan er 500 m2 bebouwd kon worden. Doordat de ondernemer informatie in ging winnen bij de gemeente, kreeg de gemeente het vermoeden dat er eventueel uitgebreid ging worden en nam snel een voorbereidingsbeluit (een voorbereidingsbesluit houdt in, dat het geldende bestemmingsplan bevroren wordt, maar dat er binnen 1 jaar een definitieve wijziging van het bestemmingsplan moet komen). Daarop heeft de ondernemer in het begin van 1995 contact gezocht met de dorpsraad en heeft zijn plannen uitgelegd aan de dorpsraad. Uitgebreid aan de orde is toen gekomen de brief van de ondernemer van 18 januari 1995 waarin deze een aantal maatregelen opsomt waardoor zijns inziens de overlast beperkt c.q. verminderd wordt. De dorpsraad heeft toen richting ondernemer het volgende standpunt ingenomen: "Indien U, als ondernemer, ervoor zorg kunt dragen, dat de punten genoemd in Uw brief van 18 januari 1995 allemaal opgenomen kunnnen worden in of een milieuvergunning of een overlastvergunning, dan zal de dorpsraad een POSITIEF advies uitbrengen". Tijdens de hoorzitting van 20 maart jl. zijn er een aantal opmerkingen gemaakt. De gemeente heeft deze opmerkingen genoteerd. Toch komt de gemeente op vrijdag 24 maart met het concrete verzoek bij de dorpsraad wat het standpunt is van de dorpsraad Leunen. Als dagelijks bestuur van de dorpsraad hebben wij besloten, gezien de opmerkingen tijdens de hoorzitting, om een extra dorpsraadvergadering in te lassen op vrijdag 31 maart om 19.30 uur in Gemeenschapshuis De Brink. De agenda voor deze vergadering is als volgt: 1. Opening; 2. Plannen mbt De Steeg; 3. Sluiting. Het doel van deze vergadering is, dat de dorpsraad een weloverwogen advies kan opmaken richting gemeente. Met vriendelijke groet. Secretaris Dorspraad Leunen Guus Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 6