WEEKEND DIENSTEN HUISMTSEN EEN NIEUW BEGIN. Het klinkt als muziek in je oren, als de beginwoorden van een gedicht. Met een schone lei beginnen, de oude schulden zijn betaald of kwijtge scholden. De last van het verleden valt weg. Je zet een punt achter een lang, misschien triest verhaal Er kunnen zoveel dromen, plannen, verwachtingen schuilen achter deze drie woorden: een nieuw begin. Het verhaal van de overspelige vrouw, dat we op de 5e zondag in de veertigdagentijd zullen horen, is misschien wel het mooiste verhaal in het evangelie. Enkele schriftgeleerden en farizeeën brengen een vrouw bij Jezus, die op heterdaad betrapt was op overspel. En volgens de joodse wet moest zulk een vrouw worden gestenigd. En wat doet Jezus Hij schreef met zijn vinger op de grond. Maar wat zou Hij op de grond geschreven hebben Dat weten we niet. Iedereen mag er het zijne van denken, maar de vrouw, die men wilde stenigen, mocht het beleven: een nieuw begin. Jezus houdt die vrouw zeker niet voor onschuldig (dat blijkt uit zijn laatste woorden: "Zondig van nu af niet meer"), maar Hij weigert haar op te offeren aan een rigide wetsopvatting. Niet het verleden van een mens is bepalend voor zijn of haar toekomst, maar de bereidheid om afstand te nemen van dat verleden en een nieuw begin te maken. Jezus houdt ons voor, dat het nooit Gods bedoeling kan zijn om mensen vast te pinnen op hun zondige verleden. Een nieuw begin is altijd mogelijk voor een rouwmoedige zondaar. Voor de patiënten van van Tiel T.Lankveld, R.Gabeler, H.Schraven en J.Wittgen neemt waar: 25 maart Dr. v.Tiel, Stationsweg 15 a, tel 81465 26 maart Dr. H.Schraven, Stationsweg 15 a, tel. 81465 Voor de patiënten van P.Corver, G.v.Loon, F.de Munck-Keizer, F.Schmeetz, D.Vercauteren, A.Coenen en J.de vocht neemt waar: 25 en 26 maart Dr. A. Coenen, Paterstraat 60. tel. 88800 Voor dringende gevallen kunt u terecht 's morgens van 10 tot 11 uur en 's middags van 5 tot 6 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4