10 STICHTING GEMEENSCHAPSHUIS LEUNEN Jaarlijks vinden er gesprekken plaats tussen het bestuur en de Raad van Toezicht van de Brink over het funktioneren van het gemeenschapshuis. Op maandag 13 en dinsdag 14 maart j.l. hebben deze gesprekken weer plaatsgevonden. Slechts enkele genodigden waren niet aanwezig. Dankzij de goede opkomst vond er een levendige diskussie plaats. Kleine en grote zaken kwamen er aan de orde en er kwam zowel positieve als negatieve kritiek. Alle besproken zaken zullen nog eens op een rijtje worden gezet en indien mogelijk en noodzakelijk verwerkt worden in het beleidsplan. Diverse malen kwam aan de orde de wens van het bestuur en ook van diverse gebruikers, dat er ook op maandag- en donderdagavond een vaste vrijwilliger aanwezig zal zijn, zodat de ontmoetingsruimte optimaal gebruikt kan worden waarvoor deze bedoeld is. Ook komt uit de vergadering het voorstel om een full-time beheerder in te schakelen die dan zoveel mogelijk aktiviteiten kan binnenhalen. Deze mogelijkheid wordt door het bestuur verder onderzocht. Er loopt nog steeds een vakature bij de stichting Werk op Maat (voor langdurig werklozen) voor een full-time beheerder. Het wel of niet samengaan van de Brink en de Schakel beeft geen gevolgen voor de gebruikers van de Brink. Op korte termijn wordt hierover wel duidelijkheid verwacht. Sinds 1 januari van dit jaar zijn er gebruikersrichtlijnen die gehanteerd worden. Hierin staat onder andere de z.g. 35%-regeling vermeld. Die regeling houdt in dat de organiserende vereniging bij een aktiviteit een deel van de baromzet kan terugverdienen. Door b.v. zelf vrijwillige obers te laten bedienen zijn alleen de kosten voor huur verschuldigd. Het betreft hier echter wel de omzet in de gehuurde ruimte. Het cafégedeelte ofwel de ontmoetingsruimte kan niet worden gehuurd, anders wordt de ontmoetingsfunktie aangetast. De prijs van twee munten voor een glaasje wijn of jagermeisster tijdens de carnaval zal opnieuw worden bekeken. Meerdere malen komt de solidariteitsgedachte ter sprake. Verenigingen onderling moeten solidair zijn door bij eikaars aktiviteiten te oberen. Zo kunnen er hoge personeelskosten bespaard worden en blijft het geld binnen de Leunse gemeenschap.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 11