St Jozef Smakt Beste Vrienden van St. Jozef Met Kerstmis 1994 en Nieuwjaar 1995 heb ik van velen goede wensen ontvangen. Geweldig! U begrijpt dat het voor mij onmogelijk is hierop te reageren. Daarom wil ik u allen bedanken voor uw medeleven met hét wel en wee van onze bedevaartplaats Smakt. Telkens ontvang ik van u intenties van smeking en dankbaarheid. Deze vragen zetten mij aan om uw belangen bij God te behartigen. Zo voel ik mij ook geroepen om u een jaar toe te wensen van aandacht voor God en uw medemensen. Velen van u hebben mij herhaaldelijk gevraagd een boekje te schrijven over St. Jozef van Smakt. Gelukkig heb ik vorig jaar enkele mensen ontmoet, die mij op weg hebben gezet. Met woord en daad hebben zij mij geïnspireerd om dat werk te voltooien. Maar wat gebeurde er? In gesprek met verschillende uitgeverijen-drukkerijen schrok ik van de zeer hoge prijs. Van mijn medebroeders en familieleden heb ik reeds een goede bijdrage ontvangen, maar jammer genoeg ontbreekt er nog een zeer groot bedrag. Daarom durf ik nu bij u aan te kloppen. Het is niet voor mezelf. Ik hoef aan het boekje niets te verdienen. Het is helemaal tot eer van St. Jozef. U kunt en u wilt mij helpen. Op u kan ik rekenen. Reeds 16 jaar voel ik mij echt met u verbonden. Gesteund door uw trouwe medewerking kan ik al die tijd zorg dragen voor de devotie tot St. Jozef. Het doet me goed dat vele mensen, groot en klein, oud en jong, hier een plek vinden om even stil te staan bij alles wat hen bezighoudt. Het stemt mij tot dankbaarheid dat het bidden van vele pelgrims getuigt van een gezonde geloofshouding.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4