2. MISDIENAARS: za 19.00 Tom Bos en Henk de Klein zo 10.00 Hgm Inge Smits en Sanneke van den Oetelaar 11.15 René Timmermans en Susanne Jenniskens LECTOREN: za 19.00 Mevr Elly Theunis zo 11.15 Dhr Jan Reintjes OVERLEDEN: Op donderdag 23 februari overleed in het Verpleeghuis Beukenrode in Venray Sophie Cox-Vervuurt in de leeftijd van 81 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst op woensdag 1 maart 1995 legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. RISKANTE TOCHT. Bij de woorden "riskante tocht" kun je denken aan een bergto cht, b.v. de beklimming van de top van de Matterhorn. De woorden kunnen evengoed boven het verhaal van een mensenleven staan. Ook dat is een riskante tocht, vol gevaren, dreigingen, tegenvallers, maar ook mooie momenten. Het belangrijkste is echter: waar gaat die tocht naar toe Waar ligt het einde In het niets Gf in een leven voorgoed In deze Veertigdagentijd, de Vasten, bereiden we ons voor op het Paasfeest. Op die eerste paasmorgen hebben we de zekerheid gekregen, dat ons leven niet vergeefs hoeft te zijn, dat ook wij kunnen over-leven. Immers als Christus niet is verrezen, dan is heel ond geloof waardeloos. Daarom is Pasen een veel groter feest dan Kerstmis. Daarom bereiden we ons 40 dagen voor op dit feest, 40 dagen van inkeer en ommekeer, van bezinning op onze levenstocht, zoals het uitverkoren volk een riskante tocht van 40 jaren aflegde door de woestijn - symbool van ons leven - op weg naar het Beloofde Land. Veertig dagen, zoals Jezus zelf 40 dagen in de woestijn verbleef om zich op zijn zending in de wereld voor te bereiden. Juist hier zien we grote gevaren, die de tocht bedreigen van een mens, die op weg is naar het eeuwig leven. Vandaar dat de Veertigdagentijd een periode is van bezinning op onze levensweg: waar staan wij tot nu toe hoe is onze levensweg tot nu toe verlopen zitten we nog op de goede koers of moeten we bijsturen Waar het in de Vastentijd om gaat is dat we weer eens serieus naar ons eigen leven kijken, mislukkingen herstellen en elkaar vergeven als we aan anderen voorbij zijn gegaan en hen leed of ongeluk berokkend hebben. Moge deze Veertigdagentijd voor ons allen een goede voorbereidingstijd zijn op het komende Paasfeest, het feest van het echte Leven.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 3