3. Stelt u het zich eens voor. Uw kind is ziek, en komt te overlijden omdat de dokter van heel ver moet komen. U gaat naar het ziekenhuis voor een behandeling alwaar u te horen krijgt dat er geen dokter is die u kan opereren. U staat op het punt te bevallen en er is niemand die die bevalling kan begeleiden: Kortom, u staat er alleen voor. Het klinkt misschien heel cru en onwerkelijk, maar in de Derde Wereld is dit nog steeds de realiteit van alledag. 'Memisa gaat voor gezondheidszorg'. Samen met de lokale bevolking, om dit onnodige ver lies aan mensenlevens te voorkomen. Memisa financiert over de hele wereld opleidings- en trainingsprojecten. Jaarlijks worden er dankzij Memisa's financiële steun vele Afrikanen, Latijnsamerikanen en Aziaten in hun eigen land opgeleid. Artsen, verpleegkundigen, vroed vrouwen, dorpsgezondheidswerkers en fysiotherapeuten, mensen met kennis en ervaring die van levensbelang zijn voor de toekomst van velen én de toekomst van de gezondheidszorg in het Zuiden. De activiteiten van Memisa op het gebied van opleiding en training richten zich niet alleen op de financiering van de opleidingen. Memisa doet meer, veel meer. Memisa financiert studie- en oefenmaterialen, bouwt klaslokalen en onderkomens voor de studenten. Memisa draagt zorg voor de juiste uitrusting van de dorpsgezondheidswerkers en vroedvrouwen, die zo belangrijk zijn op dorpsniveau. Memisa richt de ziekenhuizen inwaar artsen en verpleegkun digen dagelijks vele levens redden. Onze uitgezondenen begeleiden de mensen als ze in de dorpen en de ziekenhuizen aan de slag gaan en verzorgen bijscholingscursussen en -trainingen over onderwerpen als hygiëne, goede voeding en AIDS-preventie. Voor al deze activiteiten is geld nodig. Veel geld, dat zult u begrijpen. Geld dat goed wordt besteed, dat wordt geïnvesteerd in de toekomst van een land. En alleen met uw hulp kan Memisa aan die toekomst blijven bouwen. Steun daarom komend weekend de KERKDEURKOLLEKTE voor MEMISA. DAMESKOOR LEUNSN Woensdag 8 februari om 20.00 uur Jaarvergadering in de Brink.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4