3. Samen moeten we de vlam van geloof brandend houden, ieder op haar of zijn eigen plaats. Sommigen echter, priestersdiakens en pastorale werksters en werkers, worden geroepen om zich met heel hun leven in dienst te stellen van de geloofsgemeenschap. Zij worden geholpen door duizenden vrijwilligers, die ongezien hun weg gaan in de aandacht voor zieken en bejaarden, in de voorbereiding op doop, eerste communie en vormsel, in de opvang van jongeren, in de begeleiding van hen die gaan trouwen, bij het verwerken van rouw. Doordat er jammer genoeg in onze tijd een priester-tekort is om alle parochies te bedienen is de behoefte aan deze vrijwillgers zeer groot. Gehoopt wordt er dan ook, dat er steeds meer van zulke mensen zich aanbieden om iets te doen voor mensen in hun eigen parochie. Velen zijn ook betrokken bij de dagelijkse zorg om het kerkgebouw, de voorbereiding van de diensten, de gastvrijheid op de pastorie. En al dit werk, dat niet in geld is uit te drukken, kost heel veel geld. Zonder olie blijft de vlam niet branden en gaat het vuur uit. Zonder geld kunnen wij op de duur de valm van het geloof niet brandend houden. Het klinkt misschien heel materieel, maar zo is het wel. Het kerkgebouw, waar wij bijeenkomen om te vieren, kost geld, veel geld soms: het onderhoud van het gebouw, licht, verwarming, het schoon maken van de kerk. Geld moet er ook zijn voor de kaarsen, de bloemen, de muziek, het liturgisch materiaal En mensen kosten ook geld. Priesters, diakens en pastorale werksters en werkers, die zich met hart en ziel inzetten voor de geloofsgemeenschap, rekenen erop, dat de parochianen hun functioneren mogelijk maken. Zij kunnen niet leven van de Geest alleen. Regelmatig komt er geld binnen: van de wekelijkse collecten, van bijzondere vieringen, van incidentele giften, maar dat alles is te weinig om zelfs de lopende kosten te dekken. Daarom is er de jaarlijkse actie KERKBALANS, die ervoor moet zorgen, dat er genoeg olie is om het vuur van het begin brandend te houden, onder het motto "HOUDT DE VLAM BRANDEND" biedt de actie KERKBALANS 1995 de mogelijkheid om via uw geldelijke bijdrage hieraan mee te werken. U kunt uw KERKBIJDRAGE voor onze parochie voldoen op de volgende manieren: - via Bank op nummer 1281.02292 t.n.v. Parochie H.Catharina, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen; - via Giro op nummer 10.38.047 t.n.v. Parochie H. Catharina, Albionstraat 30, 5809 AE Leunen; - via Gesloten envelop met naam en adres deponeren in de daarvoor bestemde offerkisten achter in onze kerk óf in de brievenbus van de pastorie - U kunt uw bank of giro ook machtigen voor een automatische periodieke afschrijving van uw kerkbijdrage voor de parochie. Het Kerkbestuur

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 4