CM 2. LECTOREN: za 19.00 Roel Litjens en Tom Bos zo 10.00 Hgm Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg 11.15 Henk de Klein en René Timmermans ma t/m vr 19.00 Sanneke van den Oetelaar en inge Smits za 19.00 Mej Goen Reintjes zo 11.15 Dhr Jan Reintjes In de periode van zondag 8 .januari t/m zondag 22 .januari 1995 wordt er in Nederland wederom de actie "KERKBALANS" gehouden. Door middel van radio- en t.v.-uitzendingen, advertenties in diverse omroep- en dagbladen, alsmede een persconferentie ten behoeve van de landelijke pers te Utrecht, zal hieraan op nationaal niveau aandacht worden besteed. Uit de jaarcijfers van de parochies blijkt duidelijk, dat de belangrijkste bron van inkomsten voor praktisch alle parochies is gelegen in de kerk- dragen (ook nog wel genoemd de gezinsbijdragen). Alle eeuwen door hebben mensen geld,tijd en energie besteed om midden in hun vaak drukke leven ruimte te maken voor God. Op die plaatsen zijn ze bijeengekomen om in goede en slechte dagen altijd weer te doen wat Jezus hen op de avond vóór Zijn lijden en dood heeft voorgedaan. Het gaat hen en ons echter niet om een stenen gebouw, hoe kostbaar ook, maar om een plaats van samenkomst, waar wij bijeen kunnen komen om het geloofsvuur van het begin van de kerk brandend te houden. In een wereld,die bedreigd en verscheurd wordt door burgeroorlogen, hongersnood, eng nationalisme en fascisme, geweld en agressie, hebben wij meer dan ooit behoefte aan.mensen, die ons voorgaan in deze heilige ruimte: vurige mensen, die ons voorgaan in gebed, in de uitleg van de Schriften en in het breken van het Brood. Luisterend, biddend en zingend proberen wij open te staan voor Gods aanwezigheid in deze verscheurde wereld. Wij hopen en bidden, dat de vlam van ons geloof niet gedoofd wordt en dat wij misschien nog mogen meemaken, dat de stad van de mens wordt tot een stad van vrede, een plaats waar het goed wonen is.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1995 | | pagina 3