Persbericht. JE BENT EEN HÖH0 ALS JE «ET VOORWERK STONT We kennen deze uitdrukking allemaal. Ën toch gebeuren jaar lijks weer. de nodigeongelukken1, lees dé onderstaande richtlijnen goed door, dan weet je pre cies hoe je het veilig en leuk kunt houden. 'Vuurwerk, mag alleen verkocht" worden door winkeliers met een vergunning op 29, 30 en 31 december. Alleen mensen vanaf 16 jaar mogen vuurwerk kopen. Al het vuurwerk dat buiten deze periode te koop aangebo den wordt is illegaal en bijna altijd gevaarlijk. Bewaar het vuurwerk ep een veilige plaats, b.v. een blik ken trommel. In ieder geval niet in je broekzak. Je mag het vuurwerk afsteken tussen 31 december 1.994 10.00 uur en 1 januari 199.5 02.00 uur. Lees de gebruiksaanwijzing van het vuurwerk goed door* Bind rotjes è.d- nooit aan elkaar en ga geen vuurwerk open prutsen. Vuurpijlen nooit uit de hand afsteken, maar in een fles zetten waar een bodempje zand in zit. Gooi nooit met vuurwerk naar mensen of dieren- Steek een "weigeraar" of afgebroken lont niet opnieuw •aan Gebruik nooit lucifers of een aansteker, maar gebruik een sigaret of aansteeklontje. Maak na. afloop de resten onschadelijk in water, zodat niemand, in de verleiding kan komen ze nogmaals aan te steken, wist je trouwens dat de meeste ongelukken op 1 januari gebeuren Kinderen gaan dan niet goed afgestoken vuurwerk zoeken en afsteken met alle gevaren van dien. Behalve veilig gebruik van vuurwerk moet je je ook houden aan de regels. Op overtreding van d.eze regels staat uiteraard een straf,. Ds belangrijkste regels zijn: - Alleen afsteken tijdens de toegestane afsteekt!jden; - Geen illegaal vuurwerk in bezit hebben; - Buiten de afsteekt!jden geen vuurwerk bij je hebben. Wordt je betrapt dan ben je in ieder geval je vuurwerk kwijt, ook krijg je een boete, deze ligt tussen de 50,- en 250,- per overtreding. Jongeren tot 18 jaar worden door de politie doorverwezen naar het HALT-bureau. Daar krijg je de mogelijkheid een aantal uren te werken en eventueel een voorlichting te volgen in plaats van het betalen van je boete. Het vuurwerk ben je hoe dan ook kwijt. Wil je meer. weten Neem dan contact op met het. HALT-bureau, telefoonnummer G47S0 -"14127. ;Het' HALT-bureau wenst je een hele gezellige en veilige jaar wisseling tóe'

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 15