bevrijding VEULEN Üp 22 juni 1943 werd een HALIFAX-bommenwerper van het 35e RAF squadron door een duitse jager bi brand geschoten. Het toestel dat op de terugweg was van een bombardement op de duitse stad Krefeld, stortte in Klein-Oirlo neer. Van de 7-koppige bemanning, vielen er spoedig 5 in duitse handen. De piloot, de Nieuw-Zeelander William Hickson, wist zich echter voor de duitsers verborgen te houden en kwam na enkele dagen rondgezworven te hebben op boerderij 'Eykenhof' bij van Sta veren op het Veulen terecht. Tijdens z'n vlucht verloor William een van zijn laarzen. In de Nieuw-Zeelandse krant de "RZ.Listener" van 21 maart 1981 vertelt hij onder de kop "The man with one boot" (de man met een laars) nogeens over deze enerverende dagen. De Laars die deze piloot op z'n vlucht verloor èn die nu in het bezit is van A.Pee- tèrs, Broekhuizen, zal vanavond ook te zien zijn in zaal '"t Vetile" bij de viering van "Veulen 50 jaar bevrijd". Zoals u al weet, wordt de avond om 19.00 uur in de kerk met een H.Mis begonnen. Deze wordt opgedragen uit dankbaarheid aan onze bevrijders en ter nagedachtenis aan hen die vielen. De avond wordt om 20.00 uur in zaal '"t Veule" voortgezet met het vertonen van een klein gedeelte van de video-film "De vergeten slag". Daarna doen 5 Veulense mensen hun verhaal over hun belevingen tijdens de bange oorlogsdagen. Voor wie is deze avond bedoeld Deze avond is bedoeld voor de jeugd. Zij kunnen nu eens van eigen mensen horen wat hier op het Veulen allemaal gebeurd is en hoe hoog de prijs was die de Veulense mensen voor dê vrijheid moesten betalen. Evenzeer is deze avond bedoeld voor mensen die van elders hier zijn komen wonen en geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van Veulen en z'n bewoners. Mensen die het hier allemaal meegemaakt hebben, worden zeker verwacht Zij horen nu, misschien wel voor 't eerst, hoe anderen die oorlogsdagen doorgekomen zijn. Ook al wonen ze niet meer in Veulen, ze zijn van harte welkom!! Tot slot, wij verwachten zeker belangstelling uit omliggende plaatsen, speciaal uit Leunen, waarvan Veulen in die dagen op kerkelijk en verenigingsgebied een wezenlijk deel was. De Lokale Omroep Venray2al van deze avond opnamen maken. Tot vanavond. Dorpsraad Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 19