\/e«Vwl<} vövv toll. ai. 22 Hoe het de Veulense bevolking in die dagen is vergaan kunt u oy woensdag 23 novmber met eigen oren horen, wanneer mensen die dit allemaal zeld beleefd hebben, hun eigen ervaringen van die tijd aan u vertellen. Dit doen zif niet omdat ze er zo trots oy zijn dat ze tijdens die dagen zoveel meegemaakt hebben, maar om aan de jeugd en allen die het horen willen, te vertellen;, hoe kostbaar de vrijheid is en hoe duur deze door dë Veulense mensen en hun bevrijders betaald moest worden Als u geïnteresseerd bent in de bewogen oorlogsgeschiedenis van Veulen, dan is woensdag 23 noy. een unieke gelegenheid om op dat gebied uw kennis te verrijken. Jong en oud uit Veulen en andere plaatsen u bent van harte welkom! In de zaal zullen foto's van kapotgeschoten boerderijen en voorwerpen uit de oorlog te zien-zijn. Bovendien en daar zijn wij zéér trots öp, hebben we, na 'n dagje neuzen in de oorlogsarchieven te Wageningen, beslag weten te leggen op 5 originele luchtfoto's van het Veulen, genomen op 15 okt.1944! Komt dat zien want zij zijn werkelijk uniek] Het programma van de avond is als volgt: 19.00 n.PI.Herdenkingsdienst in de Veulense kerk ter nagedachtenis aan hen die tijdens die dagen hun leven lieten en uit dankbaarheid aan onze bevrijders. In deze dienst zal door het kerkkoor diverse toepasselijke liederen uit de oorlogstijd worden gezongen, (tekstboek jes aanwezig). De KPJ zal haar medewerking verlenen door voor elke gevallene op het Veulen, 'n kaars te ontsteken en door het voordra gen van een passend gedicht. 20.00 u. In zaal 't Veule wordt de avond voortgezet met een kop koffie attentie, U aangeboden doo.r de dorpsraad en verenigingsraad. Daarna 'n gedeelte van de videofilm "De Vergeten Slag". De avond wordt vervolgd met oorlogsherinneringen verteld door: .Harrie Hendriks, Maria v Staveren, Wira van Meyel, Fien Takken—Nabuurs en Marie Jacobs- Janssen. Tot besluit draagt Harrie Hendriks de herdenkingsrede van Meester Claessens voor. Meester Claessens sprak deze rede uit op di. 29 mei 1945 ter gelegenheid van de eerste herdenking van de bevrijding van Veulen en is in feite 'n samenvatting van de Veulense oorlogsgeschiedenis Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door RABO-bank Zevenrode. Voor informatie over deze avond; G.Reintjes, Secretaris Dorpsraad tel. 81197.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1994 | | pagina 23